Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jakie kwalifikacje są potrzebne by zostać opiekunką w Niemczech? 2018

Jak szukać pracy w opiece – poradnik dla wyjeżdżających za granicę

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Jak zostać opiekunką w Niemczech?Praca opiekunów osób starszych nie należy do najłatwiejszych, wymaga ogromnych pokładów cierpliwości, empatii, ale także doświadczenia i przynajmniej komunikatywnej znajomości języka obcego. Gdzie najlepiej szukać pracy, żeby osiągnąć stabilne warunki zatrudnienia i atrakcyjne wynagrodzenie? Jakie wymagania pracodawców należy spełnić?

Przejrzyj i zweryfikuj ogłoszenia

Poszukiwania pracy w charakterze opiekunki osób starszych można zacząć od przejrzenia ofert zamieszczonych w internecie. W serwisach ogłoszeniowych znajdziemy wiele propozycji wyjazdu za granicę – zarówno od agencji zatrudnienia, poszukujących opiekunek dla osób starszych mieszkających samotnie, które potrzebują pomocy w codziennym funkcjonowaniu, jak i oferty od prywatnych domów opieki. Każdą ofertę trzeba jednak zweryfikować – sprawdzić, czy pracodawca jest wiarygodny, poczytać opinie na jego temat, a w przypadku agencji pośrednictwa pracy – sprawdzić, czy firma jest wpisana do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia. Dokładne zweryfikowanie pracodawcy pomoże uniknąć rozczarowania i innych kłopotów. Nie możesz znaleźć ogłoszenia odpowiadającego Twoim wymaganiom? W takiej sytuacji warto rozważyć umieszczenie własnej oferty w bazie agencji.

Zaprezentuj swoje doświadczenie i umiejętności

Przygotowanie poprawnego i przejrzystego CV oraz listu motywacyjnego zwiększa prawdopodobieństwo znalezienia pracy w charakterze opiekuna osób starszych. Jakie informacje powinny znaleźć się w dokumentach? Bardzo ważne będą dane dotyczące doświadczenia zawodowego – nie należy pomijać żadnych faktów, nawet jeśli nie możemy udokumentować naszego zatrudnienia, bo opiekowaliśmy się osobą z rodziny lub pracowaliśmy nielegalnie. Żeby zwiększyć swoje szanse, warto zamieścić także referencje od poprzednich pracodawców, jeśli takie posiadamy. Istotne okażą się także informacje o stopniu znajomości języka obcego – nie należy jednak koloryzować, bo pracodawca może szybko zweryfikować nasze umiejętności językowe, podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Nie zapomnij o podaniu danych kontaktowych – numer telefonu oraz adres e-mail w zupełności wystarczą.

Najczęstsze wymagania pracodawców

Dobre chęci to nie wszystko – osoby, decydujące się na wyjazd za granicę w charakterze opiekuna osób starszych, muszą spełnić szereg wymagań pracodawców. Ich zakres jest oczywiście uzależniony od rodzaju wykonywanej pracy i stanu zdrowia podopiecznych, jednak można wyróżnić najczęściej powtarzające się oczekiwania. Opiekunka powinna mieć doświadczenie w pracy z osobami starszymi, charakteryzować się dobrą kondycją fizyczną i znać język obcy w stopniu co najmniej komunikatywnym. Wiele agencji pośredniczących w zatrudnianiu opiekunek wymaga także czynnego prawa jazdy kategorii B – podopiecznych trzeba zawozić do lekarza, na rehabilitację itd. Chcesz poznać szczegółowe wymagania pracodawców oraz zakres obowiązków opiekunów osób starszych? Zajrzyj na www.opiekunki24.pl, a wszystkiego się dowiesz!

1
0



Dodaj komentarz