Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Podziękowania biznesowe 2018

Przykładowe podziękowanie za współpracę z firmą

[Głosów:6    Średnia:2.2/5]

odziękowanie za współpracę z firmąSkładanie podziękowań to przede wszystkim miły gest, natomiast może być on także elementem strategii biznesowej. Współpracujące ze sobą firmy często wymieniają tego rodzaju grzeczności, podobnie jak życzenia na różne okazje. Dzięki temu dbają o swój dobry wizerunek, a także zacieśniają kontakty z partnerami w interesach.

W pracy na podziękowania mogą liczyć długoletni pracownicy, osoby odchodzące na emeryturę, dyrektorzy obchodzący jubileusz itp. Natomiast zarząd firmy wymienia także korespondencję z innymi firmami, która dotyczy wyrazów wdzięczności za owocną współpracę, wymianę doświadczeń czy udane wspólne przedsięwzięcie. Poza tym może być ona związana także ze sponsoringiem udzielanym małej firmie przez większe przedsiębiorstwo. Podziękowania biznesowe mogą dotyczyć również organizacji szkolenia dla pracowników, konferencji dotyczącej strategii rozwoju przedsiębiorstw czy spotkania kontrahentów. Zazwyczaj przesyła się je pocztą, na firmowej papeterii lub eleganckiej kartce. Ewentualnie można wysłać e-maila.

Oczywiście składanie podziękowań za owocną współpracę pomiędzy firmami nie jest żadnym obowiązkiem, ale niewątpliwie powinno zostać to dobrze odebrane. Może mieć nawet wpływ na decyzje kontrahenta odnośnie dalszych wspólnych interesów. W związku z tym układając słowa podziękowań należy dodać, iż wyraża się nadzieję na kontynuację tego typu działań. Warto posłużyć się tutaj przykładem z życia wziętym – jeśli ktoś składa nam podziękowania za zaproszenie na imprezę, to zwykle doceniamy to i pamiętamy o tej osobie podczas organizowania kolejnego przyjęcia. Natomiast poniżej przykład podziękowań biznesowych:

Podziękowanie za współpracę dla…

Składam serdeczne i szczere podziękowania za dotychczasową owocną współpracę, którą cechuje pełen profesjonalizm z Państwa strony. Pragnę jednocześnie wyrazić nadzieję na to, że relacje partnerskie, które łączą obecnie nasze firmy, będą kontynuowane i przyczynią się do ich dalszego rozwoju oraz obopólnych korzyści.

Z wyrazami szacunku …

Tego rodzaju listy kieruje się do przedstawiciela firmy. Powinny być też zresztą podpisywane przez dyrektora lub prezesa.

5
2Dodaj komentarz