Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Legalne zatrudnienie w Niemczech 2018

Jak znaleźć legalną pracę w Niemczech?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

praca w niemczech3Jeszcze do maja 2011 roku poszukując zatrudnienia w Niemczech trzeba było mieć na to specjalne pozwolenie. Konieczność załatwiania wielu formalności zniechęcała osoby, które chciały pracować za granicą do decydowania się na Niemcy. Jednak w tej chwili każdy Polak może być tam bez problemu oraz oczywiście legalnie zatrudniony. Oprócz Niemiec poszukujemy też często pracy w Austrii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech. Nie brakuje tam interesujących ofert dla obcokrajowców, jednak jak dotrzeć do potencjalnego pracodawcy?

Wydaje się, że w najlepszej sytuacji są osoby, które podejmowały już pracę za granicą. Często bywa tak, że ktoś wraca co roku do tego samego pracodawcy i podejmuje tam sezonową pracę na 2 lub 3 miesiące. Wówczas formalności związanych z zalegalizowaniem zatrudnienia jest naprawdę niewiele. Natomiast jeśli ktoś wybiera się do Niemiec po raz pierwszy może skorzystać z pomocy rodziny lub przyjaciół, którzy mieszkają tam na stałe. Co natomiast jeśli nie ma zna się nikogo mieszkającego za granicą? Można po prostu tam pojechać i starać się znaleźć zatrudnienie już na miejscu albo poszukać wcześniej pracy przez Internet. Istnieje bardzo wiele różnego rodzaju serwisów, w których można znaleźć sporo ogłoszeń dotyczących pracy w Niemczech. Jednak zajmowanie się tym na własną rękę niesie zawsze ze sobą pewne ryzyko. Po pierwsze możemy po prostu nie znaleźć pracy, a po drugie nigdy nie mamy pewności czy faktycznie będzie ona całkowicie legalna. Dlatego część osób woli skorzystać z pomocy urzędu pracy lub agencji pośrednictwa pracy.

Jeśli ktoś zna dość dobrze język niemiecki może poszukiwać zatrudnienia przez niemiecki urząd pracy. Wystarczy wejść na stronę internetową Bundesagentur für Arbeit i znaleźć tam zakładkę z ofertami pracy. Wszystkie one będą bez wątpienia pewne i legalne. Podobnie jest z ogłoszeniami, które można znaleźć w agencjach pośrednictwa pracy. Poza tym agencja pośrednictwa może zaoferować dodatkowe usługi, takie jak pomoc w dotarciu do Niemiec, znalezienie tam zakwaterowania, a nawet opiekuna jeśli ktoś czuje się niepewnie czy nie zna języka. Zresztą dla chętnych robione są również kursy językowe. Wszystko to brzmi bardzo dobrze, jest jednak pewien minus. Jeśli korzystamy z pomocy agencji pośrednictwa w celu znalezienia pracy w Niemczech czy jakimkolwiek innym kraju musimy nastawić się na nieco mniejsze wynagrodzenie. Wszystko dlatego, że potencjalni pracodawcy umieszczający swoje oferty w bazie agencji pośrednictwa muszą za to zapłacić i w związku z tym obniżają wynagrodzenia swoich pracowników, którzy dotarli do nich dzięki agencji. Jakie natomiast są obecnie najbardziej poszukiwane zawody w Niemczech? Na pewno chętnie przyjmuje się tam elektryków, magazynierów, osoby układające płytki, kierowców, krawcowe i opiekunów starszych osób.

0
0