Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Powodzenia w nowej pracy 2018

Życzenia na pierwszy dzień w pracy

[Głosów:18    Średnia:2.4/5]

pierwszy dzień w pracyUrodziny, imieniny – tak, ale po co składać życzenia z okazji rozpoczęcia pracy? Przecież to nic nadzwyczajnego iść do pracy, ktoś mógłby rzec. Z jednej strony trudno się nie zgodzić. Z drugiej jednak, nie ma przecież nic złego w takich życzeniach, a mogą one sprawić wiele radości i dodać trochę otuchy ich adresatowi.
Powiedzmy sobie wprost. Wcale nie łatwo znaleźć pracę w dzisiejszych czasach. Często trzeba się nieźle nachodzić, żeby w końcu zostać zatrudnionym. Kiedy już ktoś przebrnie przez wszystkie rozmowy kwalifikacyjne, szkolenia i okresy próbne i uda mu się podpisać umowę o pracę, może uważać się za szczęściarza. Po pierwsze więc nasze życzenia mogą być formą gratulacji ze zdobytej posady i docenieniem trudu włożonego w jej znalezienie.
Pomyślmy, jak czuje się osoba, która rozpoczyna pierwszy dzień w nowej pracy. Niewątpliwie towarzyszy jej stres związany z nowymi rzeczami i osobami: miejscem, szefem i jego oczekiwaniami, obowiązkami, kolegami i koleżankami. Tyle trzeba poznać i się nauczyć. Wiadomo, trzeba dobrze wypaść i zostawić po sobie dobre wrażenie, a to wcale nie jest takie łatwe, kiedy człowiekowi towarzyszą nerwy, a wokół same ciekawskie spojrzenia. Gdyby nawet nasze życzenia się nie spełniły, na pewno dodadzą otuchy, może trochę ośmielą nowicjusza. Będzie wiedział, że ktoś trzyma za niego kciuki i kibicuje jego poczynaniom. Łatwiej mu wtedy będzie pokonać stres i pokazać się z jak najlepszej strony. Nieśmiałym życzenia dodadzą odwagi, przestraszonym pomogą uporać się z lękiem, niepewnym siebie dodadzą wiary we własne siły i umiejętności. Tym, którzy wierzą w siebie też przyda się wsparcie. Dla jednych i drugich życzenia będą miłą niespodzianką i dowodem, że ktoś interesuje się ich życiem.
Podobnie jak w przypadku gotowe teksty życzeń imieninowych czy urodzinowych, także i przy tej nasze życzenia mogą być wesołe lub poważne, tradycyjne lub wierszowane. Dużo zależy tez od tego, komu życzenia składamy i jaki ta osoba ma charakter. A czego życzyć? Najlepiej tego, czego byśmy sobie sami życzyli w takiej sytuacji. Jeżeli mają to być krótkie życzenia na sms bez okazji, niech będzie w nich mowa o odnoszeniu sukcesów, zadowoleniu i rozwoju kariery. Bliższej sercu osobie możemy życzyć samorealizacji, zyskania doświadczenia, docenienia, stabilizacji finansowej, pilności w wykonywaniu obowiązków. Chociaż zwykłe „Powodzenia w nowej pracy” będzie miłym gestem, postarajmy się, by nasze życzenia nie były banalne i nie ograniczały się tylko do jednego zdania.
„Sukcesów małych i dużych,
pieniędzy sakiewki dwie.
I żeby wszyscy chwalili
i doceniali Cię.
Żeby leciało z górki
i szef był pod wrażeniem.
Żeby praca cieszyła,
a nie była zmartwieniem.”

„Niech praca wzbogaca
w nowe doświadczenia.
Niech będzie radością
twórczego myślenia.
Bądź zawsze rzetelny
w swoich obowiązkach
I niech Cię docenią
słownie i w pieniążkach.

„Jak pszczółka pracowita,
Jak małpeczka zwinna,
Jak orzeł wytrzymała
I jak słonik silna.
Taka właśnie bądź w nowej pracy.”

10
18