Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Praca jako makijażystka stylistka 2018

Jak zostać wizażystką?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

wizażystkaKolorowe czasopisma, programy telewizyjne, gale i imprezy celebryckie – tam podpatrujemy wzorów dla siebie. Gwiazdy często budzą podziw perfekcją stroju i makijażu oraz jego odpowiednim dopasowaniem. Miejmy jednak na uwadze, że efekt końcowy nierzadko jest wynikiem pracy całego sztabu specjalistów od kreowania wyglądu. Okazać się może, że niejedna kobieta, którą spotkać możemy na ulicach naszych miast ma o wiele większe indywidualne wyczucie gustu niż korzystające z porad gwiazdy.
Nie każdy musi mieć czas na stylizowanie siebie i nie każdemu dane jest odpowiednie wyczucie stylistyki zgodnej ze zmieniającymi się trendami. Dla osób, które nie interesują się zbytnio moda, ale jednocześnie chciałyby zmienić swój wizerunek z pomocą przychodzą indywidualne stylistki. Z jednorazowych porad, czy zakupów ze stylistą skorzystać może obecnie każdy. Zawód ten, ze względu na to, że wykonują go zazwyczaj pasjonaci wydaje się być niezwykle interesujący. Trzeba jednak wiedzieć, że do tego, by zostać cenionym wizażystą nie wystarczy jednorazowy kurs, jaki oferuje obecnie wiele ośrodków szkoleniowych. Jest to oczywiście szansa na rozpoczęcie własnej przygody z wizażem. Nieustannie należy jednak podnosić własne kwalifikacje, a sama droga do zawodu jest wielostopniowa.
Zanim zawodowo zajmiemy się stylizacją gwiazd, zaczniemy doradzać w doborze fryzur, makijażu i stroju czeka nas długa droga do zawodu. Zdobycie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe łączy się z koniecznością zdania egzaminu czeladniczego i mistrzowskiego. Od adeptów wizażu wymaga się ponadto podstawowej znajomości rysunku, umożliwiającej projektowanie makijażu, znajomości kosmetyków i technik wykonywania makijaży, jak również znajomości przepisów prawa pracy, zarządzania przedsiębiorstwem, czy rachunkowości zawodowej. Dodatkowo od kandydatów na mistrza wymaga się znajomości podstaw psychologii i pedagogiki oraz metodyki nauczania. Praca wizażysty jest bowiem pracą z ludźmi. Wizażysta powinien być zatem osobą komunikatywną, o dużych zdolnościach interpersonalnych, a także, może przede wszystkim, cierpliwy. Zdarza się bowiem, że wizje wizażysty nie pokrywają się z gustem klienta, który chce zmienić wizerunek, praca na planie także okazuje się nie być sielanką. Konieczność spędzania kilkunastu godzin na planie i bycie całkowicie dyspozycyjnym oraz przygotowanym na nieoczekiwane wypadki – taka jest codzienność pracy specjalisty od stylizacji i kreowania wizerunku.
Osoby, które jednak zdecydowały się na taką ścieżkę kariery zawodowej ze względu na chęć realizacji pasji nie powinny narzekać. Jest to bowiem zajęcie dostarczające satysfakcji. Wizażysta staje się kreatorem zmieniającym obraz naszej twarzy dzięki odpowiednim trikom makijażowym, polegającym przede wszystkim na dobraniu odpowiedniej kolorystyki makijażu do typu urody oraz zastosowaniu najlepszych technik makijażu w celu korekcji drobnych defektów twarzy. Wizażysta to także nauczyciel, który często zwraca uwagę na najczęstsze błędy w makijażu, doborze stroju i fryzur, których powinno się unikać. Dlatego w pracy tej tak ważne są umiejętności interpersonalne oraz zdolności negocjacyjne, a czasem nawet perswazyjne.
Dobry wizażysta nie musi starać się o pracę. Z pewnością powinien znaleźć klientów, którzy z chęcią skorzystają z cennych porad. Najlepszą droga zdobycia nowych klientów jest oczywiście polecenie zadowolonych osób, które z usługi skorzystały. Ważnym jest więc realne zaangażowanie oraz indywidualne i empatyczne podejście do każdej z osób. Zarobki dobrego wizażysty mogą dochodzić nawet do 5 tysięcy złotych. Trzeba jednak wiedzieć, że na początku pracy konieczne jest poniesienie stosunkowo dużego wkładu własnego związanego z koniecznością wyposażenia się w kosmetyki i narzędzia do pracy.

1
0