Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak szukać pracy w Austrii przez internet? 2018

Oferty pracy dla Polaków w Austrii

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Oferty pracy dla Polaków w Austrii Polacy mogą pracować w Austrii bez konieczności uzyskiwania specjalnego pozwolenia. Natomiast muszą pamiętać o obowiązku meldunkowym. Dzięki niemu można legalnie przebywać na terenie kraju. Co natomiast zrobić, aby legalnie tam pracować?

Na pewno trzeba zabrać ze sobą dokumenty potrzebne do podjęcia pracy sezonowej lub na stałe. Zazwyczaj są to dowód tożsamości, czyli aktualne dowód osobisty lub paszport, akt urodzenia, akt małżeństwa, zaświadczenie z ZUS. Jeżeli do podpisania umowy o pracę doszło wcześniej należy ją również zabrać. Natomiast w razie jej braku powinna być podpisana na miejscu. Inna możliwość to otrzymanie Karty Pracy, którą wydaje się osobom zatrudnianym na dłużej niż miesiąc. Jeśli otrzyma się zatrudnienie w Austrii trzeba wyrobić sobie kartę podatkową i przekazać ją następnie pracodawcy. Dzięki temu będzie mógł odprowadzać podatek do Urzędu Skarbowego. Natomiast jeśli chodzi o zarobki, to wszystko zależy oczywiście od branży, rodzaju wykonywanego zajęcia, czy jest to praca sezonowa czy na stałe. Kształtują się one pomiędzy 4 a 16 euro za godzinę. Czas pracy to dla większości zawodów 8 godzin dziennie, chociaż w rolnictwie dopuszcza się nawet 12 godzin dziennie, jeśli jest to okres zbiorów. Pracując ponad 6 godzin można domagać się 30 minutowej przerwy.

Podstawowe pytanie, jakie zadają sobie osoby rozważające wyjazd do Austrii w celach zarobkowych, to gdzie szukać pracy? Będąc już na miejscu można zarejestrować się w tamtejszych Arbeitsmarktservice. Jest to rodzaj urzędów pracy. Można również dokonać rejestracji przez Internet www.ams.at/sfa/14063.html. Poza tym można oczywiście skorzystać z pomocy agencji pracy, które dysponują zwykle dość atrakcyjnymi ofertami lub rozmaitych serwisów z ogłoszeniami dotyczącymi pracy za granicą. Kolejna propozycja to szukanie ofert w tamtejszej prasie, co również można robić online: http://www.krone.at, http://derstandard.at/karierre, www.kurier.at. Niektórzy szukają ofert dotyczących pracy przy zbiorach, produkcji czy na budowie. Inni maja nadzieję na stała pracę jako opiekunka do dzieci, pielęgniarka, sekretarka, elektryk, mechanik, hydraulik czy sprzedawca.

0
0Dodaj komentarz