Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak uzyskać licencję pilota śmigłowca? 2018

Praca jako pilot śmigłowca

[Głosów:12    Średnia:1.9/5]

pilot śmigłowcaKochasz latanie? Uwielbiasz tę adrenalinę, która towarzyszy Ci, gdy jesteś tam wysoko ponad chmurami? Zastanawiałeś się nieraz, czy nie zostać pilotem śmigłowca? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik, z którego dowiesz się, jak zostać pilotem, gdzie możesz podjąć pracę i jakie zarobki na Ciebie czekają. Gotowy? Do dzieła.
Zostać pilotem śmigłowca to wcale nie taka prosta sprawa. Nie oznacza to jednak, że niemożliwa. Po pierwsze musisz przejść szkolenie na pilotów helikoptera. Najpierw czeka Cię wielogodzinne szkolenie teoretyczne, na którym dowiesz się, jak zbudowany jest śmigłowiec, o czym trzeba pamiętać podczas lotu itp. Następnie przechodzi się do etapu praktycznego. Wraz z instruktorem będziesz musiał „wylatać” odpowiednią liczbę godzin w ciągu dnia i w nocy. Etap praktyczny kończy tzw. „solówka” czyli samodzielny przelot. Potem zostaje już tylko a może Az – egzamin. Od razu należy tutaj wspomnieć, że ceny kursu na pilota śmigłowca są bardzo wysokie i wynoszą około 80 – 150 000 tys. zł w zależności od modelu śmigłowca. Do tego dochodzą licencje i pozwolenia. Słowem: bez pieniędzy ani rusz.
Ci, którzy już się orientowali wiedzą, że bardzo trudno dostać pierwszą pracę, jako pilot śmigłowca. Jak jednak mówi powiedzenie: „dla chcącego, nic trudnego”. Możesz zatrudnić się jako pilot helikoptera medycznego, gaszącego pożary, policyjnego czy transportowego.

Możliwości jest wiele ale wymagań również. Przede wszystkim musisz posiadać licencję na samo latanie. Tylko wtedy masz w ogóle szansę na dostanie pracy. Same kursy i szkolenia nie wystarczą!
Jeśli chodzi o warunki finansowe, pilot śmigłowca w polskich warunkach zarabia powyżej 5 tys. złotych. Stawki są o wiele wyższe na zachodzie Europy czy w USA. Na niemałe zarobki mogą również liczyć piloci śmigłowców wojskowych czy rządowych. Wynagrodzenie zależy w zasadzie od tego, kto i na jakich warunkach zatrudnia pilota. Ofert pracy jako pilot helikoptera warto szukać na stronach WWW. Pojawiają się one stosunkowo często ale bardzo szybko stają się nieaktualne.

5
10