Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Oferty pracy w województwie podkarpackim 2018

Gdzie szukać pracy w Rzeszowie?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

praca w rzeszowieW stolicy Podkarpacia, w malowniczym, historycznym i zabytkowym Rzeszowie obecnie pracę można znaleźć stosunkowo łatwo. Wystarczy włożyć nieco wysiłku w jej poszukiwanie, dlatego tez podpowiadamy jak i gdzie szukać w Rzeszowie dobrego i satysfakcjonującego zatrudnienia.

Oczywiście, podobnie jak w każdym dużym mieście w Polsce, tak również w podkarpackim Rzeszowie najwięcej miejsc pracy oferuje przemysł gastronomiczny. Jednakże inne gałęzie gospodarki i przemysłu poszukują tutaj stale nowych, wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników.

Okazuje się bowiem, iż Rzeszów jest nie tylko kulturalną i administracyjną stolica województwa podkarpackiego, ale również ważnym ośrodkiem przemysłowym i logistycznym. Wielu absolwentów logistyki czy mechaniki znaleźć może tutaj pracę w pobliskiej Jasionce, funkcjonującej od kilku lat jako ważne lotnisko międzynarodowe. Rzeszów jest również ważnym węzłem kolejowym, łączy bowiem zachodnią część kraju z granicą ukraińską. Co więcej, w Rzeszowie znajduje się także Instytut Ochrony Roślin, stanowiący państwową placówkę badawczą i terenową stację doświadczalną, w której zatrudnienie znaleźć mogą absolwencie takich kierunków kształcenia jak ochrona środowiska, architektura krajobrazu czy wiodące obecnie rolnictwo.

Nie bez znaczenia jest również nazywanie okolic Rzeszowa doliną lotniczą. Na rzeszowskiej Politechnice kształci się bowiem pilotów cywilnych oraz produkuje części do różnego rodzaju samolotów, między innymi części silników do amerykańskich samolotów F-16. Warto również dodać, iż miasto jest także europejskim centrum koncernu United Technologies Corporation, czyli Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Rzeszów.

W Rzeszowie od kilku lat działa Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny, w którym działają zakłady przemysłu lotniczego i farmaceutycznego (Aero Engines, Ulrtatech, Borg Warner oraz Valeant Pharmaceuticals Internatinal). Swoją siedzibę w sercu Podkarpacia mają również firmy Alima Gerber SA, Asseco Poland oraz Zelmer, a produkuje się tutaj różnego rodzaju sprzęt gospodarstwa domowego. W mieście sprawnie funkcjonuje również przemysł budowlany, telekomunikacyjny oraz farmaceutyczny, dlatego też stosunkowo łatwo tutaj znaleźć zatrudnienie w interesującym nas zawodzie.

Ofert na rzeszowskim rynku pracy najlepiej poszukiwać w Urzędach Pracy, lokalnej prasie oraz Internecie. Życzymy zatem wszystkim przybywającym „za chlebem” do stolicy Podkarpacia znalezienia wymarzonej pracy.

0
0