Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Motywacja do zmiany pracy na inną 2018

Jak zmienić pracę na lepszą?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

zmiana pracyZmiana pracy zawsze oznacza sporo nerwów i ciężki okres przejściowy, gdy musimy sobie poradzić psychicznie z nową sytuacja oraz warunkami w innym miejscu pracy niż dotychczas. Pół biedy, jeśli sami zdecydowaliśmy o zmianie pracy i udało nam się szybko znaleźć pracę odpowiadającym naszym kwalifikacjom i potrzebom finansowym. Gorzej natomiast w sytuacji, gdy zostaliśmy wyrzucenie z dotychczasowego miejsca pracy i musimy sobie radzić w tej sytuacji, co wiąże się także z wieloma nieprzespanymi nocami i szarganiem nerwów…

W tym drugim przypadku liczy się czas, abyśmy nadal byli atrakcyjni na rynku pracy i w taki sposób postrzegani przez pracodawców.

Pierwszym krokiem, który powinniśmy wykonać, by znaleźć pracę lepszą od poprzedniej albo przynajmniej na takim samym poziomie, powinno być zarejestrowanie się na portalu z ofertami pracy.

Jeśli to zrobimy, musimy załadować swoje CV – ważne, by było poprawne – a także ewentualne referencje. Większość portali takie usługi realizuje. Kolejnym krokiem na drodze do poszukiwania lepszej pracy jest wysyłanie a wcześniej napisanie dobrego  CV do kolejnych pracodawców działających w branży, która nas interesuje. Jeśli na przykład byliśmy inżynierem budownictwa, to swoje listy motywacyjne i inne dokumenty musimy wysyłać tylko do przedsiębiorstw budowlanych, bo szkoda tracić czasu na wysyłanie CV do każdego. Jest to z jednej strony zbyteczne, a z drugiej – i tak nas nie zatrudni osoba, która nie będzie mogła skorzystać z naszym umiejętności w danym zawodzie.

Gdy jednakże poszukiwanie lepszej pracy przez Internet nie zakończy się powodzeniem, wówczas jednym rozwiązaniem będzie wysyłanie CV rzeczywistych do firm i przedsiębiorstw. Mamy wtedy pewność, że takie CV w formie realnego dokumentu dotrze za pośrednictwem poczty lub zostanie przez nas dostarczone osobiście.

Wtedy pracodawcy będą nas traktowali poważnie i z pewnością znajdziemy uznanie w ich oczach jako osoby przedsiębiorcze.

0
0