Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Czy nauka w szkole policealnej ma w ogóle sens? 2018

Jakie są szanse na znalezienie pracy po szkole policealnej?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

młodzi ludzie System kształcenia w Polsce sprawia, że już kilkunastolatkowie muszą decydować o swojej przyszłości i tym, co będą robić w zawodowym życiu. Czasami jestem nie wszyscy są tak zdecydowani i mają jasno obrany zawodowy cel. Idą do liceów ogólnokształcących o profilu ogólnym, by jak najlepiej przygotować się do przyszłych studiów. Często rodzice twierdzą, że ogólne podstawy będą dobrym początkiem na niemalże każdym kierunku. Po szkole średniej młody człowiek już zwykle wie, co chce robić dalej i często okazuje się, że nie jest to pójście na studia i zdobywanie wyższego wykształcenia. Niestety, wtedy okazuje się, że jego ogólne wykształcenie po liceum jest mało przydatne do pracy, którą chciałby podjąć. Jak można rozwiązać problem?

Ewentualnie młody człowiek nie chce spędzać pięciu długich lat na studiach i woli podjąć szybciej pracę zawodową. Dla takich osób jest wiele różnych bezpłatnych szkół policealnych, które dadzą osobie po liceum ogólnokształcącym konkretny zawód, a osobie po zaocznym liceum profilowanym lub szkole technicznej pozwolą na zdobycie nowego zawodu. Być może bardziej przemyślanego i zgodnego z zainteresowaniami.
Dlatego jeśli ktoś zastanawia się czy iść do studium? Odpowiadamy z pełną odpowiedzialnością – tak! Tym bardziej, że w takim studium młody człowiek nie uczy się już przedmiotów ogólnych, a tylko takich, które przydadzą mu się w dalszej pracy i karierze zawodowej.

Właśnie dzięki tej ścisłej specjalizacji, jaka jest w szkołach policealnych ich absolwenci są poszukiwani na rynku pracy przez firmy. Mając ok. 20 lat już prawie każdy młody człowiek wie co go interesuje i może rozwijać swoją pasję czy pogłębiać wiedzę w szkole policealnej. Jak pokazują statystyki to coraz więcej osób kończąc taką szkolę szybko znajduje zatrudnienie. A dane z urzędów pracy doskonale potwierdzają, że bezrobotnych z wykształceniem policealnym jest mniej niż tych z z samą maturą lub liceum o profilu ogólnym. Nie należy więc się zastanawiać czy kształcić się dalej, tylko na jakim kierunku, których jest naprawdę wiele do wyboru.

0
0Dodaj komentarz