Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Najlepsze uczelnie i studia Krakowie 2018

Inwestycja w karierę zawodową – krakowskie uczelnie

[Głosów:0    Średnia:0/5]

studiowanie w krakowieKraków jest dzisiaj znanym i cenionym ośrodkiem akademickim, przyciągającym studentów z najrozmaitszych zakątków naszego kraju, ale i świata. To właśnie tu można studiować na renomowanych uczelniach, o wieloletnich tradycjach. Jedną z najstarszych uczelni na terenie Krakowa jest na pewno Uniwersytet Jagielloński, noszący dawniej nazwę Akademii Krakowskiej.

Dzisiaj to jedna z największych uczelni w całym Krakowie, która oferuje bogatą ofertę edukacyjną. Uniwersytet ten został założony już w XIV wieku przez króla Kazimierza Wielkiego. Obok Uniwersytetu Jagiellońskiego, chętnie wybieraną uczelnią jest również Akademia Górniczo – Hutnicza imieniem Stanisława Staszica.

To jedna z najlepszych uczelni technicznych w całym kraju, a każdego roku jest tu naprawdę wielu chętnych do studiowania. Poza Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Akademią Górniczo – Hutniczą, na terenie Krakowa znajduje się również Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Pięknych imieniem Jana Matejki, Politechnika Krakowska oraz Uniwersytet Ekonomiczny. Absolwenci techników oraz liceów mogą tu wybierać spośród wielu uczelni, a każda z nich oferuje możliwość wybrania odpowiedniego kierunku dla siebie.

Poza najstarszymi uczelniami w Polsce, Kraków może się również poszczycić wieloma legendarnymi klubami studenckimi. Wśród nich na pewno szczególne miejsce zajmuje krakowski klub „Żaczek”, który swoją działalność rozpoczął już w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Dzisiaj klub ten przyciąga również bardzo dużą liczbę studentów, którzy mogą liczyć tu na sporą porcję rozrywki oraz znakomitej zabawy. Jeszcze jednym znanym krakowskim klubem studenckim jest także klub „Pod Jaszczurami”, którego powstanie także przypada na lata sześćdziesiąte. Właśnie w tych studenckich klubach studenci wszystkich krakowskich uczelni mogą szukać rozrywki oraz możliwości oderwania się od naukowej atmosfery dnia codziennego.

Poza tymi już legendarnymi klubami, na terenie Krakowa możemy znaleźć również wiele nowoczesnych lokali oraz dyskotek, a także literackich kawiarni, organizujących poetyckie wieczory czy koncerty jazzowe. Wszystkie tego rodzaju miejsca składają się na niepowtarzalną atmosferę Krakowa, który od wielu lat jest jednym z najchętniej wybieranych ośrodków akademickich na studia przez młode osoby tuż po maturze.

0
0Dodaj komentarz