Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Uprawnienia do nauczania w zawodzie fryzjer 2018

Kursy pedagogiczne dla nauczycieli-fryzjerów

[Głosów:1    Średnia:1/5]

Kurs pedagogiczny dla fryzjeraWielu z nas zapewne doskonale zdaje sobie sprawę, jak popularny i wiodący na krajowym rynku pracy jest zawód fryzjera. Jednakże sytuacja ta powoduje również ogromny wzrost konkurencyjności, zatem warto być może postawić na intensywny rozwój osobisty i skorzystać z licznych, profesjonalnych szkoleń dla fryzjerów, uprawniających do prowadzenia zajęć w szkołach.

Obecnie wiele firm i instytucji oferuje osobom, które uzyskały już  zawód stylisty fryzur skorzystanie z szeregu kursów pedagogicznych, po których ukończeniu potwierdzonym certyfikatem lub dyplomem można nie tylko praktykować we własnym salonie fryzjerskim, ale również nauczać kursantów i uczniów w placówkach oświatowych. Jak zatem wyglądają takie szkolenia dla przyszłych fryzjerów-pedagogów?

Popularne kursy fryzjerskie, zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów składają się z części praktycznej i teoretycznej, kończą zaś przystąpieniem do specjalistycznego egzaminu. Podobnie jest również przypadku szkoleń pedagogicznych, po których ukończeniu fryzjer będzie mógł nauczać w technikum fryzjerskim, szkole zawodowej czy placówkach policealnych. Co więcej, ukończenie kursu pedagogicznego pozwala również na wzięcie uczniów na praktykę do własnego salonu, co często wiąże się z dodatkowymi zyskami z tytułu przyjęcia na naukę zawodu.

Aby zatem móc nauczać zawodu w policealnych szkołach fryzjerskich  czy technikach należy zapisać się na wybrany kurs pedagogiczny, który może być przeprowadzany przez firmy szkoleniowe lub lokalne instytucje publiczne. Szkolenie takie, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej powinno trwać około 80 godzin, w tym 70 stanowi nauka teoretyczna, zaś dziesięć – praktyczna. Co ciekawe, obecnie możliwe jest również zrobienie takiego kursu w formie internetowej, co znacznie zaoszczędza czas i pieniądze.

Planując podjęcie pracy w charakterze pedagoga nauczającego konkretnego zawodu, oprócz skończenia kursu pedagogicznego należy również posiadać tytuł czeladnika fryzjerstwa lub tytuł mistrzowski. W ten sposób możliwe będzie zarówno nauczanie w szkołach publicznych i prywatnych o profilu fryzjerskim, jak również przyjmowanie uczniów na praktykę zawodową do własnej firmy. Warto zdawać sobie sprawę, iż w takim przypadku pracodawca może ubiegać się o przyznanie refundacji miesięcznych wypłat dla praktykantów ze środków Funduszu Pracy.

1
0Dodaj komentarz