Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kariera zawodowa po 40 2018

Życie zawodowe zaczyna się po… 40!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

praca po 40-tceWydaje Ci się, że masz 40 lat i nie uda Ci się znaleźć dobrej pracy? Oczywiście, prosto nie będzie, tym bardziej wtedy, gdy miałeś przerwę w aktywności zawodowej. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że szukanie pracy tak naprawdę nigdy nie jest proste, niezależnie od wieku, posiadanego doświadczenia, umiejętności, wiedzy itd. Często bowiem bywa tak, że albo się jest za młodym, albo za starym, albo posiadamy za małe (czy nawet za duże!) umiejętności. Nie warto jednak się zniechęcać. Trzeba przekonać się, że życie zawodowe może tak naprawdę po 40 się zacząć. I może być bardzo satysfakcjonujące! Należy znaleźć w sobie odpowiednią ilość samozaparcia, dyscypliny oraz motywacji.

Przede wszystkim pomyśl o tym, czym rzeczywiście chciałbyś się zajmować. Mając 40 lat prawdopodobnie nie będzie to trudne do określenia. Posiadasz już sporo doświadczenia życiowego, które pomoże Ci w obraniu odpowiednich ścieżek. W podaniu należy uwzględniać kwestie przyszłości oraz przeszłości. Jeżeli chodzi o list motywacyjny, to należy pisać go z perspektywy osoby ubiegającej się o pracę i myślącej o swojej przyszłości oraz swoim rozwoju zawodowym. Warto pisać o tym, co możesz zrobić dla firmy i co nowego do niej wnieść (aby funkcjonowała jeszcze lepiej i miała z Ciebie jak najwięcej korzyści). Warto podkreślać to, że jesteś aktywną osobą i znasz się na nowoczesnych technologiach. Niestety, stereotyp na temat osób po 40. szukających pracy mówi, że takie osoby nie znają się na nowinkach technologicznych i są bierne. A to przecież nieprawda! Nie oznacza to jednak, że należy osiadać na laurach. Warto cały czas uczyć się nowych rzeczy. Zdobywajmy wiedzę na temat nowych technologii. Warto wykazywać otwartość na nowe ścieżki rozwoju. Weźmy pod uwagę swoje umiejętności, które znajdą zastosowanie także w innych branżach, niż w tych w których pracowaliśmy do tej pory.

Nie zniechęcaj się, kiedy będziesz szukać pracy. To najczęściej proces długotrwały. Trzeba wykazać się cierpliwością i ogromnym zaangażowaniem. Często szukanie zajęcia zawodowego przygnębia. Warto być dobrej myśli i co najważniejsze – wierzyć w siebie! To pozwoli w końcu osiągnąć sukces. Czasem może to potrwać długo. W dzisiejszych czasach, na tak konkurencyjnym rynku pracy, to oczywiście normalne i trzeba się z tym liczyć. W takiej sytuacji jak Ty jest wiele innych osób, nie tylko ci którzy skończyli 40 lat, ale również osoby w młodym wieku.

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że tak naprawdę nigdy nie jest za późno na to, by znaleźć pracę marzeń!

0
0