Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Czy zawód dekoratora wnętrz jest opłacalny? 2018

Czy warto zostać dekoratorem wnętrz?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Czy warto zostać dekoratorem wnętrzW dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zatrudnienie dekoratora wnętrz. W związku z ty sporo osób myśli o tego typu zawodzie. Oprócz tego, że jest on dobrze płatny, to z pewnością trzeba przyznać, że aranżacja wnętrz jest twórczym i ciekawym zajęciem.

Oczywiście sporo osób stara się wyremontować i urządzić swój dom czy mieszkanie jak najtańszym kosztem. Skoro samodzielnie odnawiają parapety, drzwi, meble, płytki itd., to tym bardziej nie przychodzi im nawet do głowy zatrudnianie dekoratora wnętrz. Czy w związku z tym opłaca się nim zostać? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od talentu, przedsiębiorczości, ale również szczęścia, bo bywa, że można naprawdę długo szukać jakiegoś zlecenia. Zdarza się również tak, że dekorator wnętrz trafia do klienta, który jest bardzo zadowolony ze współpracy, a na dodatek ma wielu znajomych, którzy chętnie korzystają z podobnych usług. Wielu klientów bierze pod uwagę opinię o dekoratorze, ale również jego doświadczenie i wykształcenie. Jak w takim razie zostać specjalistom od aranżacji wnętrz? Na pewno warto skończyć odpowiednie studia – architekturę, architekturę wnętrz, projektowanie wnętrz. Są również kursy projektowania i dekorowania wnętrz, ale biorąc pod uwagę, że trwają one znacznie krócej niż studia, efekty są znacznie słabsze. Im lepsze wykształcenie, tym łatwiej o dobrą pracę. W związku z tym najlepiej skończyć studia magisterskie, a potem jeszcze ewentualnie podyplomowe.

Dekorator wnętrz, który jest prawdziwym profesjonalistą powinien umieć doradzić nie tylko jak ładnie urządzić pokój lub inne pomieszczenie, ale również na przykład jak zaaranżować mały przedpokój, aby był funkcjonalny, a na dodatek sprawiał wrażenie większego. Istotne są więc nie tylko kwestie estetyczne, ale również całkiem praktyczne. Poza tym aranżują dane wnętrze należy przewidzieć pewne rzeczy, chociażby to, że jakiś układ mebli lub dany rodzaj dekoracji może być męczący na dłuższą metę. Istotna jest także znajomość nowoczesnych oraz najmodniejszych rozwiązań, które warto zaproponować klientowi. W zawodzie dekoratora wnętrz z pewnością liczą się umiejętności i doświadczenie, ale bardzo ważny jest też talent. Trzeba mieć po prostu odpowiednie predyspozycje do wykonywania tego typu zawodu. Wówczas może się on okazać bardzo satysfakcjonujący oraz naprawdę opłacalny.

0
0Dodaj komentarz