Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ścisły i logiczny umysł - najlepsze oferty pracy 2018

7 propozycji pracy dla osób zafascynowanych liczbami

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Jaki zawód dla umysłu ścisłego?Jeśli w szkole pasjonowałeś się matematyką, a wyliczenie rachunku różniczkowego nie stanowi dla Ciebie wyzwania, to rynek pracy czeka na Ciebie z otwartymi rękami. Wybierając odpowiednią pracę możesz nie tylko spełniać się w tym, co sprawia Ci przyjemność, lecz również naprawdę świetnie zarobić. Sprawdź 7 propozycji, które wybraliśmy dla Ciebie!

Aktuariusz

Pewnie większość z Was po raz pierwszy słyszy tę nazwę, jednak według serwisu CareerCast to jeden z wymarzonych zawodów, o którym na pewno warto pomyśleć, jeśli jesteśmy zafascynowani liczbami. Zaletami pracy na tym stanowisku jest niski poziom stresu i wysokie zarobki. Jeśli więc nie lubisz nadmiernego kontaktu z ludźmi i kochasz analizowanie statystyk, to na pewno jest to praca dla Ciebie. Czym jednak zajmuje się aktuariusz? Izabela Foltyn – specjalistka z portalu www.praca-chrzanow.info tłumaczy, że osoba na tym stanowisku zajmuje się obliczaniem ryzyka, a także wyliczaniem marginesu wypłacalności. Tacy pracownicy poszukiwani są przede wszystkim przez firmy ubezpieczeniowe i konsultingowe.

Audytor

Audytor to osoba, której zadaniem jest zweryfikowanie sprawozdań finansowych firmy z realnymi przychodami i wydatkami. Dzięki takiemu pracownikowi możliwe jest ocenienie, czy sytuacja ekonomiczna firmy jest rzeczywiście dobra i czy pieniądze nie są marnowane lub – co gorsza – wyprowadzane w nieuczciwy sposób. Audytor może być pracownikiem wewnętrznym firm lub zewnętrznym specjalistą. Osoba na tym stanowisku musi posiadać wiedzę nie tylko z rachunkowości, lecz również musi znać specyfikę branży, w której przeprowadzany jest audyt.

Analityk Bid Data

Każda duża firma posiada ogromne ilości danych. Ich odpowiednia analiza pozwala na lepsze zarządzanie firmą, ale także na oferowanie nowych usług klientom. Jest tak na pewno w przypadku serwisów społecznościowych, w których codziennie pojawiają się miliardy danych. Odpowiednie stargetowanie reklam dla tych użytkowników jest zadaniem skomplikowanym, lecz również opłacalnym. Analitycy Big Data są poszukiwani w marketingu, sprzedaży, a także podczas planowania dużych inwestycji.

Statystyk

Dla wielu osób statystyka kojarzy się z nudnymi zajęciami na studiach lub w liceum. To jednak bardzo przydatna dziedzina wiedzy, która wykorzystywana jest w niemal każdej branży. Dobry statystyk jest na wagę złota, dzięki czemu potrafi zarobić naprawdę sporo. Z badań statystycznych korzystają politycy i biznesmeni. Świetnie sprawdzają się one również w psychologii. Wbrew pozorom praca jest niezwykle skomplikowana i wymaga rzetelności, ponieważ bardzo łatwo w niej o przekłamane wyniki.

Praca z liczbami dla osób z umysłem logicznym

Doradca finansowy/ trener finansowy

To praca dla osób, które nie tylko świetnie radzą sobie z liczbami, lecz także z ludźmi. Można powiedzieć, że jest to połączenie psychologa, stratega i ekonomisty. Doradca finansowy musi poznać cele, ale także nawyki finansowe swojego klienta, a następnie powinien stworzyć dla niego strategię, której realizacja doprowadzi do sukcesu. Osoba na tym stanowisku może pracować w dużej korporacji, jak i prowadzić własną działalność. Niezbędne jest tu również ciągłe analizowanie rynków finansowych i zmieniających się trendów.

Inżynier do spraw obliczeń wytrzymałościowych

To praca niezwykle odpowiedzialna, ponieważ od właściwych kwalifikacji i odpowiedniej rzetelności osoby na stanowisku inżyniera do spraw obliczeń wytrzymałościowych może zależeć ludzkie życie. Pracownik wykonujący ten zawód, zajmuje się testowaniem i sprawdzeniem wytrzymałości materiałów na etapie koncepcyjnym, jak i w trakcie produkcji. Dzięki takim osobom możliwe jest między innymi tworzenie wytrzymałych części samochodowych, jak i lin stalowych, które wykorzystywane są do budowy mostów.

Kosztorysant

Kosztorysant to osoba, która niezbędna jest podczas realizacji niemal każdego projektu. Taki pracownik odpowiedzialny jest za wycenę poszczególnych zadań podczas planowania inwestycji. Jego zadaniem jest również weryfikacja ponoszonych na bieżąco kosztów. W tym zawodzie wiedza finansowa nie jest oczywiście wystarczająca. Niezbędne jest również rozeznanie w branży, w której się pracuje.

2
0Dodaj komentarz