Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Praca po architekturze wnętrz 2018

Gdzie szukać pracy po architekturze wnętrz?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

architekt wnętrzArchitektura i projektowanie wnętrz to kierunek studiów, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Kandydatów na architektów przyciąga przede wszystkim możliwość pracowania w atrakcyjnym pod względem zarobków zawodzie – architekta i projektanta wnętrz. Takie osoby powinny odznaczać się jednak nie tylko uzdolnieniami plastycznymi, ale również umiejętnościami technicznymi.

Wybierając studia dzienne na kierunku projektowanie wnętrz trzeba liczyć się również z tym, iż zawód projektanta będzie wymagał od nas dobrej organizacji pracy, odpowiedzialności oraz umiejętności pracy pod presją czasu.

Sztuka projektowania wnętrz pozwala przede wszystkim na kształtowanie przestrzeni znajdującej się wokół człowieka. Obecnie wiele osób marzy o tym, aby mieszkać w funkcjonalnie i nowocześnie urządzonych wnętrzach. To właśnie z tego względu jest tak duże zapotrzebowanie na architektów i projektantów wnętrz na rynku. Od kandydata oraz jego predyspozycji zależy jednak w głównej mierze dalszy kierunek rozwoju. Już w czasie studiów należy wybrać konkretną specjalizację, która otworzy nam drzwi do zrobienia kariery w zawodzie architekta wnętrz, urbanisty lub architekta krajobrazu. Obok takich specjalności jak projektowanie wnętrz i wystaw coraz większym zainteresowaniem cieszy się także specjalizacja wzornictwo. Po ukończeniu studiów i uzyskaniu dyplomu początkujący architekt może poszukiwać zatrudnienia w różnych miejscach.

Najwięcej architektów i projektantów wnętrz jest jednak zatrudnianych przez biura projektowe, pracownie architektoniczne oraz przedsiębiorstwa budowlane. W takich miejscach architekci zajmują się nie tylko tworzeniem projektów, ale także opracowywaniem plastycznych wizualizacji czy sporządzaniem dokumentacji technicznej. Po architekturze i projektowaniu wnętrz można również szukać zatrudnienia w wydziałach architektury i nadzoru budowlanego. Coraz częściej młodym osobom jest ponadto proponowana praca zdalna jako projektant mieszkań i domów. Trzeba bowiem wiedzieć, że studia na kierunku architektura
i projektowanie wnętrz przygotowują zarówno do pracy indywidualnej, jak i zespołowej.

Nieco bardziej doświadczeni architekci mogą natomiast zdecydować się na otworzenie własnego biura projektowego, które także daje ciekawe możliwości pracy. Aby stać się posiadaczem takiej pracowni warto jednak posiadać przynajmniej kilkuletnie doświadczenie w branży architektonicznej i mieć aktualne uprawniania do wykonywania projektów. W ten sposób start na rynku pracy będzie znacznie łatwiejszy.

0
0