Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Praca w ubezpieczeniach - wady i zalety 2018

Jak zostać doradcą ubezpieczeniowym?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

doradca ubezpieczeniowySzukasz pracy? Ostatnio coraz częściej na portalach internetowych zaczynają pojawiać się ogłoszenia firm, które oferują stanowisko doradcy ubezpieczeniowego. Czy warto podjąć tego typu pracę? Okazuje się, że tak. Coraz więcej klientów decydujących się na zakup ubezpieczenia (na życie czy też każdego innego), szuka osób, które mogłyby im w tym pomóc w profesjonalny sposób.

Najczęściej chodzi o doradztwo w wyborze najlepszego ubezpieczenia lub pomoc w skompletowaniu i wypełnieniu wszystkich niezbędnych dokumentów.

W związku ze wzrostem zapotrzebowania na doradców ubezpieczeniowych, na rynku pracy poszukiwani są wykwalifikowani specjaliści finansowi. Co zrobić, żeby stać się jednym z nich?

Tak naprawdę doradcą ubezpieczeniowym może zostać każdy, kto pomyślnie przejdzie rozmowę kwalifikacyjną. Zezwolenie na pracę wydaje nie pracodawca, ale PUNU czyli Państwowy Urząd Nadzoru Ubezpieczeniowego (po wcześniejszym zdaniu egzaminu państwowego). Żeby stać się wykwalifikowanym agentem ubezpieczeniowym nie wystarczy jednak posiadać zezwolenie na pracę w tym charakterze, trzeba jeszcze wziąć udział w szeregu szkoleń, dzięki którym każdy doradca ma szansę zdobyć praktyczne umiejętności z zakresu sprzedaży ubezpieczeń, a także wiedzę na ich temat. Tego typu szkolenia organizowane są zwykle przez firmę, która zdecyduje się przyjąć do pracy danego kandydata.

* Każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada listę agentów ubezpieczeniowych (lista nie jest podawana do powszechnej wiadomości).

Należy jeszcze raz podkreślić, że zezwolenie na pracę jako doradca ubezpieczeniowy może uzyskać każdy, ale tylko w przypadku, gdy zda egzamin państwowy organizowany przez PUNU (egzaminy na doradcę inwestycyjnego organizowane są przez Krajowy Nadzór Finansowy, natomiast egzaminów na doradcę finansowego nie ma). Aby przystąpić do tego egzaminu nie trzeba mieć wykształcenia kierunkowego.

Praca na stanowisku doradcy ubezpieczeniowego jest bardzo odpowiedzialna, dlatego w razie gdyby ktoś łamał prawo oszukując klientów, PUNU może w każdej chwili odebrać mu zezwolenie na pracę charakterze doradcy ubezpieczeniowego.

0
0