Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak zorganizować Dzień Kobiet w firmie? 2018

Świętowanie 8 marca w pracy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

prezent dla kobietyŚwięto kobiet jest komunistycznym świętem, które zostało powołane do życia w Kopenhadze w 1910 roku. Mało osób jednak wie, że dzień ósmego marca związany jest przede wszystkim z wyrażaniem pamięci ku czci ofiar, które poniosły śmierć w związku z toczonymi walkami o prawa kobiet. Strajki o równouprawnienie rozpoczęły się już w latach pięćdziesiątych XIX wieku. Takie wydarzenia miały miejsce między innymi w Londynie oraz następnie także w Petersburgu.

Dzisiaj dzień kobiet wielu osobom wciąż kojarzy się z goździkami, które w czasach PRL-u były kwiatami masowo wręczanymi wielu paniom. Goździki jednak powoli odchodzą w niepamięć, a ich miejsce zajmują tulipany a także inne drobne upominki. Oczywiście inne będą pomysły na prezent dla ukochanej kobiety, a inne dla koleżanki z pracy czy ze szkoły. W każdej sytuacji powinny sprawdzić się jednak modne kartki, życzenia, smsy, które będą wyrazem naszej pamięci o kobietach. W dniu ósmego marca w wielu zakładach pracy kobietom wręczane są kwiaty oraz drobne upominki.

Pomysły na prezenty na dzień kobiet są bardzo różnorodne, ale warto wiedzieć, że miłym gestem będą nie tylko te namacalne upominki. Świetnie powinny sprawdzić się również śmieszne życzenia oraz zabawne wierszyki dla pań. Wiele jednak zależy w głównej mierze od tego, kogo będziemy obdarowywać. Inne życzenia powinniśmy przygotować dla kobiety, która jest naszą przełożoną w pracy, a inne dla kobiet, z którymi na co dzień dzielimy biurko. Chociaż jeszcze do niedawna panie w dniu kobiet były najczęściej obsypywane kwiatami, to obecnie coraz większa liczba panów stawia na nieco bardziej oryginalne rozwiązania. Święto kobiet to więc idealna okazja do kupna miłego dla oka drobiazgu. Kobiety uwielbiają być obdarowywane między innymi błyskotkami, torebkami oraz eleganckimi portmonetkami. Niekiedy wystarczy jednak sam miły gest. Koleżankom z pracy można więc w dniu ich święta przygotować aromatyczną kawę lub herbatę.

Obchodzenie dnia kobiet jest wciąż bardzo popularne, chociaż warto wiedzieć, że z kobiecością związane są także inne, nieco nietypowe święta: dzień spódnicy, kobiecości, dzień bez stanika. Kobietom drobne upominki wręcza się jednak najczęściej właśnie z okazji dnia kobiet. Geneza tego pięknego zwyczaju sięga już epoki starożytności. Wówczas to bowiem na początku marca każdego roku starożytni Rzymianie obdarowywali swoje kobiety drobnymi prezentami. Tradycja ta związana była z wyrażaniem czci bogini płodności oraz macierzyństwa.

0
0