Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Zawód rolnik - zarobki i perspektywy 2018

Czy opłaca się zostać rolnikiem?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

zawód rolnikW dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej zapominają, że życie toczy się nie tylko w wielkich aglomeracjach. Wygodne życie, komfort stałej pracy czy modny styl życia odsuwa na boczny tor wieś i życie rolnicze.

Wielu osobom wydaje się, że wieś nie przynosi ani pieniędzy ani satysfakcji czy też nie stanowi atrakcji w samopoczuciu. Jaka jest zatem prawda?

Dzisiejsza wieś nie powinna kojarzyć się z biedą i zapuszczeniem. Istnieją oczywiście i takie ale coraz częściej życie rolnika jest coraz bardziej opłacalne i wiele osób docenia pracę na roli. Co zatem sprawia, że bycie rolnikiem może być opłacalne? Po pierwsze zaznaczyć należy, że rolnictwo to wciąż ciężki kawałek chleba i trzeba mieć wiele siły aby sprostać temu stylowi życia.

Dzięki dofinansowaniu dla rolnictwa z UE – ze środków funduszy unijnych – rolnicy, którzy posiadają odpowiednią ilość gruntu – mogą liczyć na dodatkowe środki pieniężne na rozwój gospodarstwa. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek w Gminie. Dzięki otrzymanym funduszom mogą oni nabywać dodatkową ziemię, sprzęt do jej uprawiania, nasiona do zwiększenia upraw. Wszystko to ma na celu rozwój polskiego rolnictwa ale przede wszystkim zarobek na uprawianych roślinach czy hodowli.

Dodatkowym atutem bycia rolnikiem jest znacznie niższe składki za ubezpieczenie, tzw. KRUS. Modna w ostatnich latach – również dzięki otwartym funduszom unijnym staje się agroturystykadotacje unijne na agroturystykę.

Mieszkańcy dużych miast czy zagraniczni turyści – coraz częściej i chętniej szukają alternatywy dla szybkiego i niezdrowego trybu życia. Dzięki agroturystyce – rolnicy zarabiają na turystach, którzy właśnie u nich znajdują zieleń, spokój, zwierzęta, zdrowe i naturalne produkty a także przybliżają tradycje regionów. Zarobki z tego są znaczące a satysfakcja jeszcze większa – dzięki temu poznaje się wiele osób, którzy doceniają ten sielski tryb życia.

Pamiętać należy o tym, że rolnictwo aby przynosiło zyski musi być pasją. Rolnicy, którzy kochają ziemie i należycie się nią zajmują – dostają w zamian korzyści zarówno materialne jak i satysfakcje.

0
0