Zawód: stylistka mody

[Głosów:1    Średnia:4/5]

stylistka Wiele pań marzy o tym, by wykonywać zawód stylistki, który należy do jednych z najbardziej kobiecych profesji. Jednakże nie jest to taka łatwa praca, jakby się mogło wydawać, tym bardziej iż wymaga od nas wielu wyrzeczeń.

Warto podkreślić to, że jest to zawód bardzo niepewny, gdyż tak naprawdę w dobie kryzysu ludzie w pierwszej kolejności rezygnują z luksusu, a do takiego zapewne należą usługi stylistki. Ponadto, kiedy pracujemy dla gwiazdy, to jesteśmy często też uzależnieni od jej kaprysów i bywa, iż z dnia na dzień dowiadujemy się, że nie mamy pracy.

Z pewnością, aby zostać stylistką, nie wystarczy tylko systematycznie śledzenie trendów mody. Otóż, wskazana jest znajomość budowy nie tylko kobiecego, ale i męskiego ciała, a co za tym idzie, właściwie dopasowanie stroju do figury danej osoby. Poza tym, bardzo ważne jest to, by tak wykreować indywidualny styl klienta, aby wyróżniał się z tłumu, ale nie za wszelką ceną, bowiem o skuteczności danej stylizacji najczęściej świadczy jej naturalność i spontaniczność. Oprócz tego, dobra stylistka potrafi wstrzelić się w gusta danej postaci, stworzyć taką stylizację, w której artysta nie tylko pięknie wygląda, ale i czuje się świetnie.

Jak zostać dobrą stylistką krok po kroku?

Przede wszystkim, jeżeli pragniemy zawodowo zajmować się stylizacją innych osób, wskazane jest zapisanie się na studia lub kurs stylizacji. Oczywiście, dzięki nim uzyskamy stosowną wiedzę na temat zasad dobierania stroju, kolorów, dodatków, a także zapoznamy się z trendami modowymi. Po zakończeniu warsztatów będziemy zdawać egzamin praktyczny, a po jego zaliczeniu uzyskamy certyfikat lub dyplom potwierdzający nasze kwalifikacje. Jest to o tyle ważne, iż większość klientów wymaga od stylistów papierka dokumentującego ich umiejętności. Z pewnością, o wiele bardziej ceniony jest talent, z którym się po prostu rodzimy, ale ktoś ma dar do kreowania oryginalnego wizerunku albo nie.

Nie zapominamy także o tym, iż kluczowe znaczenie ma doświadczenie zawodowe. Dlatego, aby je zdobyć, ważne jest, by na początku swej przygody ze stylizacją, brać udział w różnych konkursach stylizacji ubioru, na których możemy pokazać swoje umiejętności, tym bardziej iż zawsze może wypatrzyć nas jakaś gwiazda, która szuka nowego stylisty, mającego swój niepowtarzalny styl. Poza tym, wiele też zależy od odpowiedniej promocji, w związku z czym powinniśmy stworzyć swoje świetne portfolio. W tym celu możemy nawiązać współpracę z początkującymi fotografami, którzy także rozpoczynają dopiero swoją karierę zawodową i także pragną się wypromować. Oczywiście, warto je umieścić w Internecie, bowiem najłatwiej dzięki niemu dziś znaleźć pracę. Ponadto, musimy być też nastawieni na to, iż na sukces w tej branży nieraz trzeba długo poczekać, ponieważ konkurencja jest duża i trudno się przebić. Ale, gdy nasze stylizacje będą unikatowe, naturalne, miały w sobie to coś, zawsze jest szansa, że wcześniej czy później uda się nam zaistnieć w świecie mody i zostać profesjonalnym stylistą.

1
0Dodaj komentarz