Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Wymagania i predyspozycje do zawodu modelki 2018

Jak zostać modelką i/lub fotomodelką?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

praca jako modelkaOczywiście, mnóstwo młodych dziewcząt marzy o tym, by wykonywać zawód modelki. Bycie modelką wydaje się być czymś naprawdę wspaniałym. Trudno powiedzieć czy rzeczywiście tak jest. Na pewno trzeba liczyć się z tym, że to bardzo ciężka praca. Trzeba być bardzo pracowitym i wytrwałym, aby odnieść sukces w tej branży. Na początek jednak warto się zastanowić, czy w ogóle nadajemy się do tego zawodu. Większości osób wydaje się, że bycie modelką oznacza bycie po prostu piękną. Niewątpliwie – wygląd ma tutaj ogromne znaczenie. Ale na pewno nie tylko o to tutaj chodzi. Ładna buzia i piękne ciało to naprawdę nie wszystko. Jeżeli chcesz zostać modelką to musisz to bardzo szybko zrozumieć. Wtedy na pewno będziesz wiedziała co Cię czeka, gdy rzeczywiście będziesz ten zawód wykonywać.

NIE TYLKO WYGLĄD!

Wiele osób ze świata modelingu na pewno powie, że praca modelki jest niezwykle różnorodna. Trzeba jednak liczyć się z tym, że tak naprawdę jest to prawdziwe koło fortuny. To nic innego jak gra. A uczestnikami w tej grze są tysiące pięknych dziewczyn. Większość naprawdę urodziwa. Ale przecież doskonale wiemy o tym, że nasze rodaczki w większości są pięknymi kobietami. Jednak nie każda z nich zostaje od razu modelką. Bo „sekret tkwi w szczegółach”.

 

UPÓR I KONSEKWENCJA W DZIAŁANIU

Oczywiście, atrakcyjny wygląd fizyczny niewątpliwie jest niezwykle istotną sprawę. Ale przecież trzeba pamiętać o tym, że każda z modelek samodzielnie pracuje na swój sukces. Aby go odnieść, każda modelka musi się poświęcać i podchodzić do swojej pracy profesjonalnie. Ogromnie ważną rolę odgrywają na pewno odpowiednie agencje modelek. Czasami wystarczy tylko kilka castingów, albo i jeden. Często jednak trzeba na nie systematycznie chodzić i nierzadko odchodzić z kwitkiem. Jak widać – wytrwałość przede wszystkim. Oczywiście, z całą pewnością nikomu nie trzeba przypominać, że podstawą w pracy modelki jest zdrowa dieta i regularne ćwiczenia. Istotne są także cechy charakteru. Modelki nie powinny być osobami problemowymi. Muszą potrafić porozumiewać się z ludźmi właściwie na każdym szczeblu zawodowym. Często bowiem dochodzi do spotkań z konkurentkami, fotografami na sesjach zdjęciowych, stylistami czy na przykład producentami. Podczas castingów na modelki zwraca się uwagę na osobowość danej dziewczyny. Powinna być silna i przebojowa, ale jednocześnie musi twardo stąpać po ziemi. To z całą pewnością będzie jej potrzebne w wykonywaniu zawodu modelki.

 

JAK DZIAŁA AGENCJA MODELEK?

Dziewczęta marzące o karierze modelki powinny przede wszystkim trafić do odpowiedniej agencji modelek. Jest to instytucja, która pomaga młodym dziewczętom w stawianiu pierwszych kroków w branży, jaką jest modeling. Agencje modelek zajmują się przede wszystkim promocją dziewcząt, których celem jest zawodowy modeling. Są więc odpowiedzialne za dostarczenie dziewczętom odpowiednich materiałów promujących. Agencje modelek zapewniają też najlepszym dziewczynom dobrze płatne zlecenia. Dbają też o korzystne dla nich kontrakty i umowy.Zanim jednak dziewczyna trafi do danej agencji, dobrze jeśli będzie miała ze sobą podstawowe portfolio. W jego wykonaniu może jej pomóc profesjonalny fotograf lub też osoba z jej najbliższego otoczenia, która zajmuje się fotografią.

 

FOTOMODELKING CZY PRACA NA WYBIEGACH?

Wybierając najlepszą agencję modelek, należy przede wszystkim sprecyzować swoje marzenia. Dziewczęta muszą wcześniej określi czy interesuje je fotomodeling, praca w Polsce czy też planują karierę na światowych wybiegach. Drugim ważnym elementem poszukiwań najlepszej agencji to opinie na jej temat. Należy pytać w gronie znajomych i jak najwięcej czytać na temat interesujących nas agencji. Dobry wywiad to podstawa, gdyż tylko dzięki takiej wiedzy łatwiej uniknąć błędu i ustrzec się niebezpieczeństwa.

 

JAK WYGLĄDA UMOWA Z AGENCJĄ MODELEK?

Wybierając daną agencję, dziewczęta powinny pamiętać też by nie ograniczać się do jednego tylko miejsca. Swoje zgłoszenia zawierające zdjęcia oraz opis siebie samej i własnych zainteresowań (względnie osiągnięć), dziewczęta powinny wysłać do kilku różnych agencji. Przy odrobinie szczęścia będą mogły wybierać między kilkoma ofertami, wybierając najbardziej korzystną dla siebie. Im więcej szans na karierę, tym lepiej. Lepiej móc wybierać spośród wielu propozycji, niż tygodniami czekać na jakąkolwiek ofertę.

Ważnym jest też, by unikać agencji które pobierają opłaty wstępne. Jest to zazwyczaj sygnał do tego, że nie jest to uczciwa instytucja. Na pierwsze spotkanie najlepiej udać się wraz z dorosłym opiekunem, co również pomoże dziewczynie w ewentualnym uniknięciu niebezpieczeństwa.

Gdy już znajdzie się właściwą agencję, należy wówczas zwrócić też uwagę na podpisywaną umowę. Trzeba ją dokładnie przeanalizować. W razie niezrozumienia któregoś punktu umowy, należy śmiało zapytać. Kontrakt ma przynieść zadowolenie nie tylko danej agencji, lecz przede wszystkim dziewczynie, która dopiero zaczyna swoją przygodę w świecie modelingu.

2
0Dodaj komentarz