Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak znaleźć nowe zlecenia? 2018

Gdzie szukać dobrze płatnych zleceń – porady dla osób pracujących w domu

[Głosów:0    Średnia:0/5]

praca-w-domuPraca w domu cieszy się coraz większą popularnością. Chociaż dla wielu osób to posiadanie umowy o pracę wiąże się z pewnym bezpieczeństwem i stabilnością, to jednak systematycznie przybywa zwolenników freelancingu. Istnieją różne plusy i minusy pracy w domu, ale niewątpliwie taka forma zatrudnienia daje przede wszystkim wiele swobody.

Samodzielnie możemy decydować się o tym, gdzie oraz w jakim czasie będziemy pracować.

Początkującym freelancerom może nie być łatwo szukać zleceń. Bez doświadczenia trudno jest znaleźć klientów, dlatego decydując się na pracę w domu, warto mieć na uwadze miejsca, w których można poszukiwać dobrze płatnych zleceń. Przede wszystkim każdy, kto zdecyduje się na pracę w domowym zaciszu powinien zapoznać się z opiniami na temat serwisów dla freelancerów. Na chwilę obecną takich portali w sieci jest naprawdę sporo, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Za pośrednictwem takich serwisów, jak oferia.pl czy zlecenia.przez.net.pl zleceń mogą szukać nie tylko tłumacze czy copywriterzy, ale także graficy, specjaliści SEO oraz programiści. Im więcej zleceń będziemy przyjmować, tym mamy większe szanse na nawiązanie stałej współpracy z klientami, którzy będą zadowoleni z efektów naszej pracy. Trzeba jednak pamiętać, że początki w tej branży mogą być bardzo trudne.

Zazwyczaj o przyznaniu konkretnego zlecenia decyduje stawka – im podamy niższą cenę, tym większe prawdopodobieństwo, że zlecenie, które nas zainteresowało trafi właśnie do nas. Jednak na dłuższą metę zaniżanie stawek nie sprawdzi się, gdyż po prostu nasze zarobki będą stosunkowo niskie. Freelancer może tez szukać dobrze płatnych zleceń za pośrednictwem różnego rodzaju grup dyskusyjnych. Na forach tematycznych dość często pojawiają się informacje dotyczące zleceń dla freelancerów – w ten sposób można też natknąć się na ogłoszenia o poszukiwanych fotografach, tłumaczach czy grafikach komputerowych do wykonywania różnego rodzaju zleceń.

Wraz z biegiem czasu i ilością wykonywanych projektów, warto też zastanowić się nad stworzeniem profesjonalnego portfolio. Jest to dokument, który umożliwia freelancerom prezentację swoich prac potencjalnym klientom. Przykładowe fotografie, projekty graficzne czy napisane przez siebie teksty najlepiej publikować w sieci – dzięki temu na pewno zwiększymy swoje szanse na pozyskanie nowych zleceniodawców, a to przełoży się na większe zarobki.

0
0Dodaj komentarz