Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak zostać żużlowcem? 2018

Zawód żużlowiec – czy to się opłaca?

[Głosów:1    Średnia:1/5]

żużelW ostatnim czasie można zauważyć, iż w naszym kraju ogromnie wzrosło zainteresowanie żużlem. Oczywiście, główną przyczyną tego są sukcesy polskich zawodników, którzy zaliczani są nie tylko do czołówki europejskiej, ale i światowej. Warto podkreślić to, iż uprawianie czarnego sportu dostarcza zawodnikom niemało wrażeń, ale w związku z tym, iż jest on bardzo niebezpieczny, nie każdy może zostać żużlowcem. Przede wszystkim, aby było to możliwe, należy spełnić kilka warunków, o których będzie mowa poniżej.

Jak stać się żużlowcem?

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, że decyzję o uprawianiu żużlu należy podjąć stosunkowo wcześnie, gdyż tylko wtedy możemy liczyć na sukcesy w tej dyscyplinie sportowej. Z tego względu preferowany wiek to 12 -14 lat. Poza tym, przyszły żużlowiec nie może być zbyt wysoki ani za ciężki, gdyż wtedy będzie miał trudności z prowadzeniem maszyny. Z pewnością, wskazana jest umiejętność prowadzenia zwykłego motocykla, dzięki czemu łatwiej można nauczyć się jeździć na motorze wyścigowym. Oprócz tego, chłopiec, który pragnie zostać żużlowcem, musi mieć silną psychikę, wykazywać odporność na stres, odważny, ale nie może być nazbyt szalony, gdyż podczas wyścigów żużlowych zbyt wielka brawura na torze może zakończyć się tragiczne.

Nie zapominamy także o tym, iż młodzieniec powinien być pracowity, gdyż żużel to nieustanne treningi, treningi i jeszcze raz treningi. W tym sporcie nie można odpuszczać, jeżeli chcemy odnieść sukces, musimy się zaangażować na całego w uprawienie żużlu. Dlatego też musimy się liczyć z licznymi wyrzeczeniami, gdyż osoby go trenujące nie posiadają zbyt wiele wolnego czasu. Kolejną sprawą jest to, że trenowanie żużlu wiąże się też z niemałymi wydatkami, gdyż motor oraz jego konserwacja kosztuje niemało, a szkółki żużlowe zazwyczaj nie posiadają wielu środków na kupno nowoczesnego sprzętu. W związku z tym, jeżeli chcemy trenować na profesjonalnej maszynie, musimy albo wyłożyć środki z własnej kieszeni, albo znaleźć sponsora. A, jest to możliwe tylko wtedy, gdy mamy duże osiągnięcia w tej dziedzinie sportu.

A, więc jeżeli jesteś pewien, że żużel to idealny sport dla Ciebie, nie przerażają Cię wyrzeczenia, które się wiążą z uprawianiem czarnego sportu, to powinieneś się zapisać do jednej ze szkółek żużlowych. Ale na uwadze musisz mieć fakt, że jest to tylko możliwe wtedy, gdy Twoi rodzice wyrażą na to zgodę. Jest to niezbędny warunek z tego względu, że żużel to chyba jeden z najniebezpieczniejszych sportów i dlatego właśnie jest tak fascynujący.

 

1
0