Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Praca specjalista ds. kadr i płac 2018

Praca w kadrach

[Głosów:0    Średnia:0/5]

praca w kadrachPracy w kadrach poszukuje obecnie bardzo duża liczba osób. Jak się okazuje, taka praca ma wiele korzyści, chociaż trzeba wiedzieć, że nie każda osoba będzie miała predyspozycje, które pozwolą jej na pracę w tej branży. Dział personalny jest dość specyficznym działem, który od pewnego czasu dostępny jest dla osób w każdym wieku.

Jakie trzeba mieć umiejętności i predyspozycje do pracy jako kadrowa?

W branży tej najczęściej oferowane formy zatrudnienia dla absolwentów to staże i praktyki, ale osoby, które posiądą już stosowne doświadczenie, mogą liczyć na zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Specjaliści do spraw kadrowych muszą być oczywiście osobami staranie wykształconymi, odznaczając się dodatkowo syntetycznym myśleniem, terminowością, systematycznością oraz znajomością przepisów prawa pracy (również ubezpieczeń społecznych). Bardzo ważne są także umiejętności oraz specjalistyczna wiedza, głównie z zakresu obsługi systemu kadrowo – płacowego.

Zarządzanie zasobami ludzkimi jest niewątpliwie sektorem dynamicznie się rozwijającym, a w przyszłości szacuje się nawet, iż specjaliści do spraw kadrowych znajdą się na liście najbardziej poszukiwanych zawodów w naszym kraju. Już teraz zresztą za najbardziej poszukiwane zawody można uznać specjalistów z zakresu HR, czyli zarządzania zasobami ludzkimi.

Takie osoby zazwyczaj są odpowiedzialne za wyszukiwanie nowych pracowników, przeprowadzenie procesów rekrutacyjnych, zajmują się również przygotowywaniem umów oraz rozliczeń dla pracowników. By móc znaleźć pracę w kadrach wcześniej należy odbyć odpowiednie studia, na przykład z dziedziny zarządzania. Od pewnego czasu na rynku dostępne są także bezpłatne kursy i dofinansowane szkolenia z dziedziny ZZL.
w ofercie których również można znaleźć warsztaty z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi.

Warto wiedzieć, że branża ta dzieli się na dwie podstawowe części, mianowicie wyróżnia się miękkie oraz twarde HR. W sektorze tym sprawdzić się powinny przede wszystkim osoby, które lubią pracę zgodną z przyjętymi normami i procedurami, a co więcej, którzy odznaczają się sumiennością oraz dbałością o najmniejszy nawet szczegół. Coraz częściej poszukiwane są osoby z gruntownym wykształceniem, które posiadają na przykład ukończone studia podyplomowe. W branży tej można znaleźć zarówno pracę dla osób młodych zaraz po szkole, jak i oferty pracy dla osób w wieku 40+, 50+, 60+.

Każda osoba, która stara się o przyjęcie do pracy na stanowisko związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi musi być jednak przede wszystkim osobą komunikatywną, kreatywną oraz lubiącą przebywać z innymi ludźmi.

0
0