Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak zacząć grać i inwestować na giełdzie? 2018

Zarabianie na giełdzie – od czego zacząć?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

zarabianie na giełdzieZ pewnością wielu przyszłych inwestorów giełdowych doskonale zdaje sobie sprawę, iż przed rozpoczęciem pracy na giełdzie należy dokładnie poznać zasady jej funkcjonowania oraz zapoznać się z wiodącymi trendami. Jak jednak rozpocząć inwestowanie bez zbędnego ryzyka?

Do opracowania własnej strategii inwestowania na giełdzie będziemy więc potrzebowali nie tylko ogromnej wiedzy, ale również doświadczenia, wyczucia, cierpliwości i konsekwencji. Na podjęcie pracy na giełdzie musimy być w stu procentach gotowi, bowiem w innym przypadku wymarzone zyski mogą przerodzić się w naszą klęskę finansową.
Porzućmy jednakże póki co czarne myśli i skupmy się na podstawowych zasadach, dotyczących inwestowania w akcje. Na początek powinniśmy dokładnie zapoznać się z trendami, panującymi obecnie na rynku. W opracowaniu własnego planu inwestowania, przydatne mogą okazać się giełdowe maksymy, mówiące chociażby o tym, by kupować akcje w najgorętszym okresie lub inwestować tyle pieniędzy, ile aktualnie się wcale nie potrzebuje.

Warto pamiętać, aby w żadnym wypadku nie kierować się radami znalezionymi w Internecie, na forach dyskusyjnych czy czatach. Znacznie lepiej wyjdziemy na inwestowaniu, jeśli samodzielnie przeanalizujemy wykresy i skupimy się na określeniu własnego Elu finansowego. Okazuje się bowiem, iż takie „złote rady” mogą nie tylko okazać się nietrafionymi, ale również całkowicie błędnymi. Na giełdzie ufajmy więc wyłącznie sobie i swojej intuicji.

Kolejnym krokiem do bezpiecznego i pewnego inwestowania będzie z pewnością wizyta w jednym z polskich biur maklerskich lub tez odwiedzenie wirtualnej giełdy. Niewątpliwie kontakt z doświadczonym maklerem pomoże rozwiać nam ostatnie wątpliwości i pozwoli pełniej zrozumieć wszystkie formalności, jakie przyjdzie nam spełnić podczas rejestracji na giełdzie.

Podczas planowania inwestycji na giełdzie, należy również wziąć pod uwagę koszta, jakie przyjdzie nam ponieść, chociażby za założenie rachunku bankowego, z którego bezpośrednio będziemy mogli kupować akcje interesujących nas spółek. Z tego też powodu, podczas swojej pierwszej przygody z giełdą, nie polecamy inwestowania w kapitały zagraniczne, ponieważ koszty takowych transakcji okażą się znacznie wyższe, a co gorsza możemy jeszcze stracić na przeliczeniu waluty.

Podczas procesu monitorowania sytuacji na rynku musimy także posiłkować się różnego rodzaju analizami i statystykami, które ułatwią nam wybór spółki, w jaką będziemy chcieli zainwestować. Przydatne mogą okazać się tutaj różnego rodzaju filmy instruktażowe, prezentacje, czy giełdowa literatura fachowa.

0
0