Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Treść wniosku o udzielenie urlopu bezpłatnego 2018

Wzór prośby o urlop bezpłatny

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Prośba o urlop bezpłatny Jeśli pracownik chce pójść na bezpłatny urlop, ma prawo zwrócić się w tej sprawie do pracodawcy, który jednak nie musi się na to zgodzić. Z drugiej strony na tego rodzaju urlop można wysłać tylko pracownika, który o niego prosił. Nie istnieje przymusowy urlop bezpłatny.

Zwracając się do pracodawcy z prośbą o zmianę miejsca czy godzin pracy czy właśnie udzielenie urlopu należy przygotować odpowiedni wniosek. Powinien on zawierać miejscowość i datę, dane pracownika oraz pracodawcy, tytuł, wyrażenie prośby o udzielenie bezpłatnego urlopu i jego termin. Natomiast pracownik nie musi uzasadniać swojej prośby. Wystarczy, że poda na co chce przeznaczyć urlop, na przykład na sprawy rodzinne, przygotowanie się do egzaminu itd. Z kolei zanim pracodawca wyda decyzję, bierze pod uwagę aktualną sytuację w firmie. Ostatecznie może zgodzić się na urlop w proponowanym lub krótszym wymiarze czasowym, albo w innym terminie. Może też w ogóle nie wyrazić na niego zgody. Natomiast nie powinie się wówczas kierować celem urlopu, którego zresztą pracownik wcale nie musi podawać. Z drugiej strony pracodawca również nie musi tłumaczyć swojej odmowy. Zdarzają się również przypadki, kiedy urlop bezpłatny związany jest z podjęciem tymczasowej pracy u innego pracodawcy, ale odbywa się to na zasadzie porozumienia wszystkich stron. Oczywiście pracownik również musi wyrazić na to zgodę. Możliwa jest również sytuacja, w której pracownik występuje o urlop, bo chce podjąć tymczasową pracę na własną rękę. Żeby do tego nie dopuścić pracodawca może podpisać z pracownikami umowę o zakazie konkurencji.

Bez względu na to czy pisze się prośbę o umorzenie mandatu, przyjęcie na praktyki zawodowe czy urlop bezpłatny należy posługiwać się odpowiednim wzorem:

…………………………………..

(miejscowość i data)

…………………………………..

     (imię i nazwisko pracownika)

…………………………………..

             (adres pracownika)

 

 

…………………………………..

             (nazwa pracodawcy)

…………………………………..

             (adres pracodawcy)

 

WNIOSEK O UDZIELENIE URLOPU BEZPŁATNEGO

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie mi urlopu bezpłatnego w okresie od dnia… do dnia…, łącznie w wymiarze… dni roboczych.

 

Urlop ten zamierzam wykorzystać…

 

…………………………………..

             (podpis pracownika)

0
0Dodaj komentarz