Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak zostać specjalistą ds zamówień publicznych? 2018

Szkolenia z zakresu zamówień publicznych

[Głosów:0    Średnia:0/5]

szkolenia z zamówień publicznychUrząd Zamówień Publicznych jest niesłychanie ważną instytucją w sektorze zamówień publicznych. Jego funkcjonowanie reguluje przede wszystkim ustawa o zamówieniach publicznych, która była wielokrotnie nowelizowana. Ostatnia nowelizacja prawa zamówień publicznych przypada na 2011 roku. Na czele Urzędu Zamówień Publicznych stoi oczywiście Prezes, ale poza nim do pracy w tej instytucji zatrudniane są także inne, gruntownie wykształcone osoby.

Praca w UZP czeka między innymi na referentów prawnych, audytorów wewnętrznych, a także na referendarzy. Osoby takie muszą jednak posiadać ukończone studia wyższe na kierunku prawniczym lub ekonomicznym. Obecnie bardzo duży nacisk kładzie się także na studia podyplomowe, zwłaszcza, że w tej kwestii zostało podpisane porozumienie między Prezesem Urzędu Zamówień Publicznych a rektorami poszczególnych szkół wyższych.

Porozumienie to miało na celu przede wszystkim ustalenie jednolitych standardów kształcenia w zakresie zamówień publicznych. Dzisiaj studia podyplomowe z tego zakresu organizowane są przez kilka wyższych uczelni w naszym kraju, między innymi przez Szkołę Handlową w Warszawie, przez Uniwersytet Gdański, Uniwersytet imieniem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Łódzki oraz przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Poza tym bardzo duży nacisk kładzie się również na edukację już zatrudnionych w tej instytucji pracowników. Pracownicy Urzędu Zamówień Publicznych mogą zdecydować się na przykład na kurs doradcy do spraw zamówień. To oczywiście nie jedyna oferta edukacyjna dla pracowników sektora zamówień publicznych. Z myślą o nich organizuje się także wiele innych szkoleń z zakresu zamówień publicznych. Ich celem jest przede wszystkim przybliżanie do najbardziej znaczących kwestii tej branży, która niewątpliwie jest bardzo ważnym elementem publicznych finansów.

Szkolenia z zakresu zamówień publicznych znacznie ułatwiają pracę, a w trakcie takich zajęć uczestnicy mogą zapoznawać się z najważniejszymi trybami udzielania zamówień, w tym także z kwestiami prawnymi, które niekiedy są bardzo zawiłe. Prawo zamówień publicznych jest naprawdę trudne, a co więcej, było ono wiele razy zmieniane, więc niektóre przepisy trzeba poznawać wciąż na nowo. Po ukończeniu szkoleń dodatkowo często trzeba przystąpić do egzaminu, którego celem jest sprawdzenie nabytej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Pozytywny wynik testu pozwala na zdobycie dyplomu ukończonego szkolenia z zakresu zamówień publicznych.

0
1