Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Zawód windykator - plusy i minusy 2018

Praca jako windykator

[Głosów:0    Średnia:0/5]

praca jako windykatorWindykacja to z całą pewnością niezbyt przyjemna procedura, która jednak musi zostać przez kogoś przeprowadzona. Zawód windykatora nie cieszy się zbyt dużą wyrozumiałością. Przez wiele osób praca na tym stanowisku postrzegana jest jako niezbyt przyjemna, bowiem windykator to osoba, która bardzo często posługuje się różnego rodzaju niezrozumiałymi paragrafami prawnymi czy też nawet groźnie brzmiącymi ostrzeżeniami.

Windykatorzy odwiedzają dłużników w ich domach, w siedzibach firm, próbują także złapać ich telefonicznie. Postać windykatora na pewno więc nie kojarzy się nam dobrze. Jednak wiele osób myli zawód windykatora z zawodem komornika, a tymczasem te dwa stanowiska nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego.

Windykator nie ma nic wspólnego z komornikiem przede wszystkim dlatego, iż nie przychodzi on po to, by odebrać nam nasz majątek. Chce nas uchronić przed dalszymi procedurami windykacyjnym, w tym między innymi przed postępowaniem sądowym oraz egzekcyjnym, które może prowadzić do tragedii. Niewątpliwie żyjemy w czasach, w których nie zawsze można zetknąć się z profesjonalną oraz solidną firmą.

Większość danych dłużników można odnaleźć między innymi w Krajowym Rejestrze Dłużników, więc by móc uchronić się przed współpracą z takim partnerem biznesowym, na pewno taki rejestr warto odwiedzić. Windykatorzy mogą wszczynać wiele procedur, między innymi mogą wysyłać upomnienia do zapłaty należności, mogą również uczestniczyć w procedurach związanych z wpisywaniem dłużnika do Krajowego Rejestru Dłużników. Oczywiście nie każdy może pracować jako windykator. Zwykle na takich stanowiskach znajdują się osoby, które posiadają wyższe wykształcenie, najczęściej po prawniczych kierunkach. Kandydaci na stanowisko windykatora powinni być z całą pewnością osobami energicznymi, odważnymi oraz potrafiącymi rozmawiać z ludźmi.

Dzwoniąc do ludzi, windykator musi się przedstawić, poinformować w jakiej sprawie telefonuje oraz zapytać o kilka szczegółów, które pozwolą potwierdzić tożsamość osoby, z którą rozmawia. Takie rozmowy windykatora z dłużnikami wyglądają bardzo różnie, nie zawsze jest to rozmowa miła, ale najważniejsze jest to, by osoba pracująca na tym stanowisku była opanowana oraz umiała aktywnie słuchać. Nie każdy może więc zostać windykatorem. Dzisiaj wiele firm organizuje dodatkowo specjalne kursy oraz szkolenia, które pozwalają kształcić osoby marzące o pracy na tym stanowisku.

0
0