Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ile zarabia specjalista SEO? 2018

Praca jako specjalista SEO i pozycjoner stron www

[Głosów:1    Średnia:5/5]

seo specjalistaJednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów gospodarki są obecnie technologie informacyjne. Powstawanie nowych zawodów w tej branży jest właśnie tego konsekwencją. Jednym z takich zawodów jest zawód pozycjonera stron www – czyli specjalisty SEO. Pozycjonowanie stron to nic innego jak reklama internetowa i optymalizacja wyników wyszukiwania w wyszukiwarce internetowej np. Google, Yahoo i inne. To ogół czynności mających na celu podniesienie w wynikach wyszukiwania pozycji strony internetowej.

Praca specjalisty SEO nie jest prosta, gdyż wymaga sporej wiedzy i umiejętności. Jest on bowiem odpowiedzialny za budowanie zaplecza tematycznego, optymalizacja treści witryny, dobór fraz, czyli słów kluczowych, optymalizacja kodu witryny internetowej oraz linkowanie, ale także za analizę konkurencji. Ze względu na fakt, iż zarówno technologie informatyczne, jak i marketing internetowy rozwijają się bardzo prężnie, zawód ten wymaga ciągłego uczenia się i podnoszenia swoich kwalifikacji.

Pozycjoner stron internetowych powinien odznaczać się pewnymi cechami, przede wszystkim dobrą organizacja pracy. Inne ważne cechy w tej profesji to pracowitość, chęć ciągłego rozwoju i doskonalenia umiejętności, umiejętność analitycznego myślenia połączona ze zdolnościami humanistycznymi – niezbędna jest bowiem tutaj zdolność pisania niepowtarzalnych tekstów. Niełatwo jednak znaleźć taki zestaw cech u jednej osoby, więc bardzo często zespoły SEO są budowane z wzajemnie dopełniających się osób, z których każda zajmuje się innym elementem pracy.

Praca w branży marketingu internetowego wymaga ciągłego poszerzania swojej wiedzy, bycia na bieżąco z wszelkimi nowinkami istotnymi dla skuteczności podejmowanych działań. Wielu pozycjonerów jest samoukami, jednak pracę w tym zawodzie można również zacząć od pójścia na kurs, który kosztuje około 2000-3000 złotych. Początkujący pozycjoner, który zapoznał się już z podstawami SEO oraz posiada wiedzę z zakresu informatyki, może liczyć na zatrudnienie w firmie specjalizującej się w pozycjonowaniu stron internetowych. Bez wątpienia pozycjoner stron internetowych to zawód przyszłości, ciekawy i satysfakcjonujący finansowo – specjalista SEO, który posiada dobre wyniki, wiedzę oraz renomę może pracować samemu w dowolnego miejsca na Ziemi, zarabiając nawet do parunastu tysięcy złotych miesięcznie.

0
0