Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Uprawnienia do obsługi koparko-ładowarek 2018

Praca jako operator koparki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

praca na koparceOperator koparki to człowiek, który zajmuje się obsługą specjalnej maszyny, przeznaczonej do robót ziemnych. Przedstawiciele tego zawodu znajdują najczęściej zatrudnienie w firmach budowlanych, które zajmują się budowaniem dróg czy obiektów.

Operatorzy koparek i koparko-ładowarek są również niezbędni w firmach, które zajmują się dystrybucją sypkich materiałów budowlanych.
Praca na stanowisku operatora koparki nie jest bardzo skomplikowana, ale do jej wykonywanie konieczna jest dobra koncentracja, spostrzegawczość i odpowiedzialność.

Jak zostać operatorem koparko-ładowarki?

Aby pracować w tym zawodzie nie trzeba mieć studiów wyższych, ale należy ukończyć specjalny kurs na operatora koparki, który zakończony jest egzaminem potwierdzającym nabycie kwalifikacji umożliwiających fachowe wykonywanie powierzonych obowiązków.
Wiele osób, które chciałoby rozpocząć pracę operatora koparki zastanawia się, jakie zarobki dominują w tej branży. Oczywiście pensja konkretnego pracownika uzależniona jest od rodzaju wykonywanej pracy, majętności firmy czy wielkości inwestycji przy obsłudze której operator jest zatrudniony.

Jeśli ktoś posiada własny sprzęt, może świadczyć usługi prywatnie, a zatem samodzielnie ustalać stawkę godzinową.
Osoba, która chce być operatorem koparki musi ukończyć kurs, dzięki któremu zdobędzie uprawnienia do kierowania tego rodzaju sprzętem. Ważne jest to, kursantem może zostać kandydat, który posiada prawo jazdy kategorii B. Co prawda, na budowie dokument ten nie jest wymagany, ale niejednokrotnie zachodzi konieczność przejazdu koparką po drodze. Poza tym osoba, która chce zostać operatorem koparki musi mieć ukończone 18 lat, posiadać aktualne zaświadczenie o stanie zdrowia i legitymować się przynajmniej podstawowym wykształceniem.
Warto wiedzieć, że w zawodzie tym istnieją różne klasy uprawnień. Wiele firm oferuje szkolenia, np. z zakresu obsługi koparek jednonaczyniowych w zakresie III klasy uprawnień (dot. pojemności łyżki). Posiadanie odpowiednich kwalifikacji może warunkować zarobki pracownika i poprawiać jego atrakcyjność na rynku pracy.

0
0