Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak dostać się na staż w policji? 2018

Podanie o staż w policji

[Głosów:1    Średnia:2/5]

praca w policjiStaż to jedna z najprostszych możliwości zdobycia cennego doświadczenia zawodowego, które umożliwi start na rynku pracy i zrobienie kariery w wymarzonym zawodzie. Obecnie absolwenci wyższych uczelni mogą ubiegać się o staż w banku, urzędzie skarbowym lub parlamencie europejskim, ale oczywiście nie tylko. Najbardziej popularny jest staż z Urzędu Pracy, zwłaszcza, że w takiej instytucji zazwyczaj znajduje się sporo ofert praktyk i różnych programów rozwojowych. Można również na własną rękę poszukać firmy, w której chcielibyśmy odbyć staż zawodowy.

Z roku na rok coraz większa liczba osób po studiach decyduje się na odbycie stażu w policji.

Aby ubiegać się o staż zawodowy w policji najpierw konieczne jest napisanie stosownego podania. Jeśli nie wiesz, jak napisać podanie o staż, wówczas możesz przejrzeć wzory przykładowych podań znajdujących się w sieci. Pamiętaj jednak, że nie należy kopiować takich dokumentów. Im ciekawsze podanie stworzymy, tym będziemy mieć znacznie większe szanse na przyjęcie na staż w policji. Dlatego warto postarać się, aby ten dokument był przede wszystkim napisany poprawnie, ciekawie oraz zawierał odpowiednią motywację. Jeśli wiążemy swoją przyszłość z pracą w policji, wówczas warto zaznaczyć ten fakt w takim podaniu. Co więcej, powinniśmy pamiętać, że o staż w komendach stołecznych policji ubiega się spora liczba osób, a oczywiście nie wszystkie zostają przyjęte. Rozpatrywaniem podań o staż zajmują się bardzo często osoby zajmujące się rekrutacją pracowników, więc przed kandydatami na staż zawodowy w policji stawiane są naprawdę dość surowe wymagania. Staże w komendach stołecznych policji odbywają się zgodniez regulacjami prawnymi (na mocy ustawy o promocji zatrudnienia w instytucjach rynku pracy) oraz na podstawie rozporządzenia wydanego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie precyzyjnych warunków odbywania stażu przez osoby bezrobotne.

Podanie o staż w policji to dość ważny dokument aplikacyjny, który może umożliwić nam podjęcie stażu w wymarzonej komendzie i jednocześnie poznać specyfikę pracy w tej dziedzinie. Takie podanie koniecznie powinno zawierać odpowiednią motywację. Można zaznaczyć, że praca w policji jest naszym celem i marzeniem. Co więcej, w podaniu można też wymienić kilka cech swojego charakteru, które będą przydatne w trakcie odbywania stażu (na przykład odpowiedzialność, skrupulatność, pracowitość, dokładność). Podanie o staż konieczne też podpisz, gdyż w przeciwnym razie dokument nie będzie posiadał mocy prawnej.

2
2