Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Rekrutacja przez agencje pracy - na czym to polega? 2018

Outsourcing usług rekrutacyjnych. Co oznacza w praktyce?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Zlecenie rekrutacji do zewnętrznej firmyPoczątek roku to dla przedsiębiorców niełatwy czas – bezrobocie jest coraz niższe, pensje pracowników idą w górę, a ci… wcale nie palą się do pracy! A przynajmniej nie do każdej, bo w 2017 roku to oni dyktują warunki i śmiało odrzucają oferty poniżej oczekiwań. Te zaś wcale nie należą do najniższych, o czym pracodawcy przekonują się coraz częściej. Okazuje się bowiem, że znalezienie pracownika nie jest proste, a rekrutacja kosztuje – nie tylko czas, ale i nerwy. Co zrobić, gdy kolejny proces kończy się fiaskiem, a my pilnie potrzebujemy pracownika? Choć sytuacja wydaje się beznadziejna, istnieje sposób na to, by w krótkim czasie pozyskać właściwą osobę. Jaki? Zlecić jej zatrudnienie profesjonalistom!

Agencja zatrudnienia

W zależności od skali zapotrzebowania pracodawcy i wymagań stanowiska, pracodawca może zlecić całkowite lub częściowe przeprowadzenie procesu rekrutacji wyspecjalizowanemu w danej branży headhunterowi, lub agencji zatrudnienia. Jedna z nich, ciesząca się uznaniem firma Aterima, podkreśla, że przekazanie procesu rekrutacji firmie zewnętrznej to szereg wymiernych korzyści. Na swojej stronie internetowej www.aterima.pl, firma podaje, że aż 86 procent dużych przedsiębiorstw, dzięki skorzystaniu z takiego rozwiązania, łatwiej i szybciej znalazło odpowiednich pracowników. Nieobsadzone stanowisko generuje straty, więc czas poszukiwania kandydatów ma kluczowe znaczenie dla biznesu. Co więcej, zewnętrzna rekrutacja pozwala zredukować koszty pracy, na czym – jak podkreśla Aterima – skorzystało aż 79% średnich przedsiębiorstw.

Jak to działa?

Każdy proces rekrutacji prowadzony przez agencję zatrudnienia Aterima, poprzedzony jest spotkaniem z pracodawcą, podczas którego omawiane są potrzeby i napotykane dotąd problemy. Mając pełną wiedzę na temat oczekiwań przedsiębiorstwa i dotychczasowych trudności, firma jest w stanie dokładnie opracować profil kandydata i strategię rekrutacji. Poszukiwanie osób zainteresowanych ofertą pracy i gotowych podjąć zatrudnienie na proponowanych warunkach to kolejny krok. Wsparcie Aterimy na nim się jednak nie kończy – po przeprowadzonej rekrutacji, firma zajmuje się również kadrowo-płacową stroną zatrudnienia – podpisuje z pracownikiem umowę, prowadzi jego teczkę pracowniczą, zleca odpowiednie badania. To na agencji ciąży odpowiedzialność prawna przez urzędami (ZUS, US, PIP), to ona nalicza wynagrodzenia, rozlicza urlopy, jednocześnie redukuje koszty zasiłków chorobowych. Efekt? Pracodawca zamiast stosu dokumentów otrzymuje jedną fakturę! Firma działając w oparciu o przepisy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych, co daje pewność, że wszelkie jej działania są zgodne z prawem i przyjętymi praktykami.

Profesjonalne doradztwo

Oprócz tego, że Aterima bierze na swoje barki przeprowadzenie procesu rekrutacji, oferuje profesjonalne wsparcie i zmiany, które pozwolą zwiększać efektywność związaną z zatrudnianiem pracowników. Dzięki nieustannemu rozwojowi i systematycznemu podnoszeniu poziomu wiedzy, pracownicy agencji na bieżąco reagują na zmieniające się potrzeby przedsiębiorstwa.

1
0Dodaj komentarz