Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jakich błędów unikać pisząc CV 2018

O czym nie pisać w CV?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

O czym nie pisać w CVIstnieje wiele artykułów z poradami jak należy pisać CV. Główny nacisk jest tam położony na to, co powinno się znaleźć w naszym Curriculum Vitae. Natomiast warto też wziąć pod uwagę, że pewne rzeczy nie powinny się tam znaleźć. Jednak nie każdy zdaje sobie do końca sprawę jakich błędów należy unikać.

Przede wszystkim w naszym CV nie należy umieszczać żadnych nieprawdziwych informacji. Oczywiście każdemu zależy na tym, aby jego kwalifikacje i kompetencje zostały odpowiednio docenione. Trzeba jednak pamiętać, że wszystko co piszemy w życiorysie czy liście motywacyjnym zostanie szybko zweryfikowane. Jeśli chodzi o sprawy formalne, to zapomnijmy o wymyślnych czcionkach i zabawnych zdjęciach. Chodzi o to, aby sama treść – kwalifikacje, dodatkowe umiejętności, doświadczenie, zrobiły wrażenie na potencjalnym pracodawcy. Poza tym wykazanie się zbyt dużą fantazją, jeśli chodzi o zdjęcie może nas nieco ośmieszyć i od razy zniechęcić rekrutera.

Zwykle CV podzielone jest na kilka części: dane osobowe, wykształcenie, doświadczenie zawodowe, znajomość języków obcych, dodatkowe umiejętności, zainteresowania, mocne strony. Podając informacje osobiste zwrócimy uwagę na to czy nasz adres mailowy brzmi wystarczająco poważnie. Jeśli nie, to należy założyć nowy. Jeśli chodzi o podawanie danych dotyczących edukacji, z pewnością nie trzeba wypisywać dat rozpoczęcia i ukończenia szkoły podstawowej, gimnazjum czy szkoły średniej. Oczywiście wyjątkiem jest sytuacja, w której ktoś nie podjął w ogóle studiów. W części dotyczącej doświadczenia zawodowego nie można podawać wymyślonych stanowisk lub firm, bo być może potencjalny pracodawca będzie chciał to sprawdzić. Podobnie jest w przypadku opisywania swoich umiejętności. Nie wpisujemy nigdy kursów podnoszących kwalifikacje, które dopiero mamy w planach. Z pewnością nie należy też pisać, że przykładowo nie posiada się prawa jazdy, ale w przyszłości zostanie ono zdobyte. Jeśli czegoś nie umiemy, to nie podkreślajmy tego w CV. Z kolei wpisując swoje kwalifikacje i kompetencje trzeba uważać, aby nie były to zupełnie nie znaczące informacje – na przykład posiadanie karty rowerowej. Podając swoje mocne strony nie wspominajmy o atrakcyjnym wyglądzie… Uważajmy również na to, żeby formułować zdania w sposób oficjalny i aby ich treść nie okazała się przypadkiem zabawna.

0
0



Dodaj komentarz