Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak zostać księgowym? 2018

Jak zostać księgową?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

księgowość onlineOd wielu lat zawód księgowej uznawany jest za bardzo prestiżowy, ponieważ wiąże się z dużymi zarobkami. Jednak, zanim z wykonywania tej profesji będziemy czerpać duże zyski, czeka nas wiele lat nauki i wiążących się nią wyrzeczeń. W pierwszej kolejności musimy zdobyć właściwe wykształcenie, minimum średnie. Dlatego w tym celu warto ukończyć przynajmniej technikum ekonomiczne o specjalności finanse i rachunkowość, a następnie kontynuować swą edukację na jednej z uczelni ekonomicznych.

Owszem, studia w tym zawodzie nie są konieczne, ale bez nich trudno liczyć na wielką karierę zawodową.

Z pewnością, bardzo pomocne są też kursy księgowości, na których możemy się nauczyć wykonywania rozliczeń finansowych od podstaw. Oczywiście, bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także szkolenia dla zaawansowanych, które są adresowane głównie do osób wykonujących już zawód księgowego i pragnących poszerzyć swoją wiedzę na temat rachunkowości. A, co najważniejsze tego rodzaju warsztaty bez względu na poziom edukacji, kończą się egzaminem dyplomowym, po którego zaliczeniu kursanci otrzymują certyfikat potwierdzający nowo nabyte kwalifikacje. Otóż, jest do cenny dokument, ponieważ na jego podstawie możemy być zatrudnieni jako księgowi, a także piąć się po drabince kariery zawodowej, kiedy kończymy szkolenia dla zaawansowanych.

Warto podkreślić to, że na początku kariery zawodowej zwykle pracujemy w pionie finansowo-księgowym, np. jako asystentka głównego księgowego. Z czasem, kiedy zdobędziemy cenne doświadczenie i ukończymy stosowny kurs na stanowisko samodzielnego księgowego, które wiąże się już z wyższą pensją. Następnie, gdy się sprawdzimy w tym zawodzie, a księgowość okaże się naszą pasją, możemy zapisać się na warsztaty na głównego księgowego. Na uwagę zasługuje fakt, iż jest to bardzo dobrze opłacane stanowisko i cieszące się dużym prestiżem. Jednak z tą profesją wiąże się również ogromna odpowiedzialność, choćby nawet materialna za zaistniałe pomyłki księgowe. Należy wspomnieć o tym, że nad głównym księgowym stoi już tylko kontroler finansowy, który weryfikuje efekty jego pracy.

Nie ulega wątpliwości, że zawód księgowej jest przyszłościowy i dobrze opłacanym, dlatego cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. Jednak, aby zaistnieć w tej branży, trzeba mieć odpowiednie wykształcenie, a także ukończyć liczne kursy z księgowości, dzięki którym zdobędziemy ważne certyfikaty potwierdzające nasze kwalifikacje. Niemałe znaczenie ma tu doświadczenie i wieloletnia praktyka, które w tym zawodzie są jak najbardziej wskazane, bowiem pozwalają nam na unikniecie wszelkich błędów księgowych, karanych grzywną lub pozbawieniem wolności do 2 lat.

1
0