Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Oferty pracy wedding planner 2018

Jak zostać konsultantem ślubnym?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

konsultant ślubnyŻeby zostać konsultantką ślubną nie wystarczy lubić wesel i wzdychać na widok każdej białej sukni. Konsultantka na miarę Jennifer Lopez z komedii „Wedding Planer” musi być przede wszystkim dobrze zorganizowana, powinna posiadać dobry gust oraz sporo cierpliwości. Nerwowa panna młoda czy natarczywa teściowa potrafi bowiem skomplikować nawet najlepiej zaplanowane przygotowania do ślubu.

Jeśli jednak sama przeszłaś już przez organizację ślubu z powodzeniem to znak, że z innymi możesz sobie poradzić. Musisz być jednak przygotowana na wybredne gusta i wyimaginowane oczekiwania klientów.

Co zrobić, żeby zostać ślubną konsultantką? Sprawdź rynek

To pierwsza czynność, jakiej powinnaś dokonać przed ruszeniem ze „ślubnym biznesem”. Sprawdź, czy w Twoim mieście są już agencje zajmujące się konsultingiem ślubnym, wypytaj czy jest na nie zapotrzebowanie. W mniejszych polskich miastach wciąż organizuje się tradycyjne polskie wesela a wszelkimi przygotowaniami zajmuje się para młoda, w Krakowie, Warszawie czy Sopocie nie brakuje jednak zapracowanych panien młodych, które po prostu nie mają czasu na bieganie po salon w poszukiwaniu idealnej sukienki czy dobieranie dekoracji na przyjęcie weselne, niejedna z nich chętnie skorzysta z usług profesjonalnej organizatorki.

Doszkol się

Zainwestuj w kurs, który pozwoli Ci zapoznać się ze wszelkimi tajnikami profesji jaką chcesz wykonywać. Możesz uczyć się nie tylko stacjonarnie, ale także postawić na szkolenie on-line lub kupić odpowiednią książkę. W Twojej biblioteczce nie może zabraknąć także prasy ślubnej. Pamiętaj, że musisz być na bieżąco ze wszelkimi wydarzeniami dotyczącymi wesel – targi ślubne, pokazy mody ślubnej, koncerty zespołów weselnych. Warto pomyśleć o darmowych praktykach w agencjach zajmujących się organizacją wesel.

Pracuj nad bazą kontaktów

W Twoim organizatorze nie może zabraknąć namiarów do co najmniej kilkunastu dobrych fotografów czy kamerzystów. Zadbaj o to, by Twoi klienci mieli szeroki wybór. Wyrób sobie kontakty z salonami mody ślubnej, salonami kosmetycznymi czy fryzjerskimi. Udając się na spotkanie z klientem nie zapomnij zabrać ze sobą przykładowej umowy z fotografem, domem weselnym czy firmą cateringową.

Ile trzeba na to wydać?

Podstawą jest samochód, laptop, organizator, komórka. Musisz zadbać o profesjonalne wizytówki i oczywiście zainwestować w reklamę. W dzisiejszych czasach konieczna jest dobra strona internetowa.

Jaka powinnaś być?

Organizując wesele przydaje się jak już wspominaliśmy cierpliwość. Ale to tylko jedna z pożądanych cech. Wedding planer powinna być również pracowita, obowiązkowa, ale jednocześnie kreatywna, twórcza i pomysłowa.

0
0