Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kursy nauczycieli jogi 2018

Jak zostać instruktorem jogi?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Jak zostać instruktorem jogiW dzisiejszych czasach joga staje się coraz bardziej popularna. Nie tylko pomaga wzmocnić i rozciągnąć mięśnie, które zaniedbujemy spędzając wiele godzin przed komputerem i w samochodzie, ale również pozwala się wyciszyć, zrelaksować, znaleźć wewnętrzny spokój. Niektóre osoby uprawianie jogi pochłania tak bardzo, że podejmują decyzję o zostaniu instruktorem.

Co trzeba zrobić, żeby zostać instruktorem jogi? Nie może się o to starać każda osoba, która dopiero poznała podstawowe pozycje jogi. Konieczna jest odpowiednio długa praktyka. Jest to jeden z głównych warunków, na podstawie którego można być przyjętym na odpowiedni kurs. W niektórych miejscach wymagany jest też list rekomendujący do uczestnictwa w kursie, sporządzony przez nauczyciela jogi. Natomiast może się okazać, że wystarczające będzie podanie jego nazwiska w formularzu zgłoszeniowym. W takim kwestionariuszu podaje się też dane osobowe, adres, telefon, e-mail, datę urodzenia, wykształcenie oraz odpowiada się na kilka pytań. Dotyczą one daty rozpoczęcia praktykowania jogi, uczestnictwa w zajęciach, ewentualnego asystowania nauczycielowi, nazwisk nauczycieli, stanu zdrowia oraz powodów dla których chce się przystąpić do kursu.

Osoby, które decydują się na to są zwykle zafascynowane filozofią oraz zasadami jogi. W niektórych przypadkach zostanie nauczycielem jest też po prostu pomysłem na rozwój zawodowy. Potem można być instruktorem w jednym z klubów czy ośrodków, gdzie odbywają się też zajęcia z jogi, albo założyć własny biznes. W każdym razie zanim do tego dojdzie trzeba ukończyć z powodzeniem specjalistyczny kurs trwający 3 lata. Tego typu kursu, dotyczące różnych rodzajów jogi, często odbywają się w trybie weekendowym. Żeby zostać certyfikowanym nauczycielem trzeba zdać końcowe egzaminy i przystąpić do stowarzyszenia jogi. Potem można zaliczać kolejne stopnie i w końcu dorównać swoim mistrzom. Zresztą aby zostać instruktorem jogi można szkolić się właśnie przy ich boku. Zamiast odbywać kurs można terminować u swojego nauczyciela, również przez 3 lata.

0
0Dodaj komentarz