Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Kwalifikacje doradcy zawodowego 2018

Jak zostać doradcą zawodowym?

[Głosów:2    Średnia:2/5]

doradca zawodowyTrzeba zaznaczyć to, że bardzo przydatne w zawodzie doradcy zawodnego są specjalistyczne studia podyplomowe. Otóż, najczęściej trwają one trzy semestry i odbywają się w trybie zaocznym. Poza tym, zajęcia prowadzone są na najwyższym poziomie przez osoby, które na co dzień pomagają innym określić swoje predyspozycje zawodowe oraz zaistnieć na rynku pracy. Niestety kosztują one sporo, w granicach 5 tys. złotych, dlatego nie każdy sobie może na nie pozwolić.

Ale to nie znaczy, iż z brakiem specjalistycznego wykształcenia nie można realizować się w tej profesji, ponieważ rewelacyjnie w tym zawodzie sprawdzają się absolwenci psychologii, którzy potrafią nawiązać łatwy kontakt z drugą sobą, a co najważniejsze umieją słuchać drugiego człowieka. Poza tym, jak najbardziej wskazane jest też wykształcenie w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi oraz psychologii pracy. Oprócz tego, warto jeszcze zapisać się na kurs doradztwa zawodowego, który pozwoli nam zapoznać się ze specyfiką pracy doradcy personalnego.

Następnie, po ukończeniu nauki musimy nawiązać współpracę z biurem zajmującym się doradztwem zawodowym. W tym celu warto przejrzeć oferty pracy, które najczęściej zamieszczane są w sieci lub w prasie. Nie zapominamy także też o rozesłaniu CV do biur personalnych oraz szkół, które od roku 2011 obowiązkowo muszą się zajmować doradztwem zawodowym. Warto podkreślić to, iż tego rodzaju zatrudnienia powinniśmy również szukać w urzędach pracy oraz w firmach, które stawiają na rozwój zawodowy pracownika. Oczywiście, musimy mieć na uwadze fakt, że początki naszej kariery mogą być trudne, dlatego w celu nabycia doświadczenia możemy zatrudnić się jako wolontariusz, np. w placówce oświatowej. Ponadto, możemy się też pokusić o założenie własnej działalności gospodarczej, w ramach której będziemy organizować szkolenia z zakresu poradnictwa zawodowego.

Z pewnością, doradca personalny to zawód przyszłościowy, na który jest duże zapotrzebowanie na rynku pracy, a więc po zakończeniu specjalistycznych kursów czy studiów, raczej bezrobocie nam nie grozi. Oczywiście, za tą profesją przemawiają także świetne zarobki, które są wysokie. Owszem, na początku możemy liczyć na jakieś 2 tys. na miesiąc, ale gdy sprawdzimy się w tej dziedzinie i awansujemy, nasza płaca wzrośnie kilkakrotnie. Natomiast kiedy świetnie władamy przynajmniej jednym językiem, możemy się starać o zatrudnienie w firmie zagranicznej, gdzie zarobić można naprawdę sporo.

Jedno jest pewne, aby zostać doradcą personalnym, musimy sporo zainwestować we własny rozwój zawodowy, ale warto to uczynić, gdyż ten zawód jest przyszłościowy.

0
0