Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Pożyczka w Polsce dla pracujących za granicą 2018

Jak wziąć kredyt pracując za granicą?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

kredyt dla pracujących za granicąPracujesz od dłuższego czasu za granicą i zastanawiasz się, czy możliwe jest wzięcie kredytu w takiej sytuacji? Jak się okazuje, osoby, które są zatrudnione poza granicami, mogą ubiegać się o kredyt w Polsce. Jednak banki w takich wypadkach stawiają szereg wymogów, którym trzeba sprostać, by móc ubiegać się o tego rodzaju pomoc finansową.

Każdy obywatel pracujący za granicą, może ubiegać się o kredyt w Polsce. Banki muszą jednak uznać naszą sytuację za stabilną, więc konieczne jest dostarczenie do placówki odpowiednich dokumentów i zaświadczeń. Osoby pracujące poza granicami kraju mogą jednak natknąć się na szereg ograniczeń, bez względu na to, czy będą ubiegać się o biznesowy kredyt dla samozatrudnionych czy też o kredyt z dopłatą dla osób samotnie wychowujących dziecko.

Pierwszą przeszkodą może być wysokość kredytu. Niestety wciąż nieduża liczba banków będzie w stanie skredytować aż stuprocentową wartość nabywanej przez nas nieruchomości. Wiele placówek wymaga przynajmniej dwudziestoprocentowego wkładu własnego. Kolejnym utrudnieniem może być okres kredytowania. Obecnie wiele osób decyduje się zaciągnąć kredyt na okres trzydziestu lat, głównie dlatego, że w ten sposób można spłacać stosunkowo niską ratę. Niestety w przypadku osób pracujących poza granicami naszego kraju, bardzo często okres ten jest skracany.

Problemy ze spłatą kredytów są coraz powszechniejsze i być może to stało się przyczyną zaostrzenia zasad przyznawanych kredytów dla osób pracujących za granicą. Niekiedy więc możemy zetknąć się z wymogiem wzięcia kredytu na dziesięć lub dwadzieścia lat. Dla osób starszych dobrym rozwiązaniem może okazać się pożyczka bez limitu wieku, trzeba bowiem wiedzieć, że nie wszystkie banki chętnie udzielają kredytów osobom po pięćdziesiątce czy sześćdziesiątce, które są zatrudnione w innym kraju niż Polska.

Jak się okazuje, ważny jest także sam kraj, w którym zarabiamy. Są bowiem banki, które uwzględniają tylko i wyłącznie dochody osiągane na terenie Europy. Jeśli więc aktualnie pracujemy na przykład w Stanach Zjednoczonych, wówczas o kredyt w Polsce raczej nie będziemy mogli się starać. Warto też dodać, że zdecydowanie najtrudniej na chwilę obecną jest zaciągnąć kredyt, kiedy źródłem naszych dochodów jest prowadzona za granicą działalność gospodarcza. W wielu bankach bowiem przy ubieganiu się o kredyt akceptowane są tylko i wyłącznie dochody pozyskiwane z tytułu umowy o pracę.

0
0