Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Kierunek praca socjalna - asystent rodziny, praca w MOPS 2018

Gdzie szukać zatrudnienia po kierunku praca socjalna?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

pracownik socjalnyObecnie jednym z bardziej popularnych kierunków na polskich uczelniach wyższych jest praca socjalna. Jak jednak znaleźć po zakończeniu nauki satysfakcjonujące zatrudnienie w tym zawodzie?

Z pewnością możliwości podjęcia pracy w charakterze pracownika socjalnego jest obecnie całe mnóstwo. Należy jednakże pamiętać, iż sam dyplom ukończenia studiów I czy II stopnia (licencjackich i magisterskich) może nie wystarczyć do podjęcia dobrze płatnej i ciekawej pracy. Nierzadko absolwenci szkół wyższych będą musieli odbyć również minimum roczny staż adaptacyjny, oraz wykazać się innymi kwalifikacjami zawodowymi.

Dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, pragnących podjęcie pracy w ośrodkach pomocy społecznej czy instytucjach pożytku publicznego, może okazać się udokumentowany, kilkumiesięczny wolontariat. Praca z rodziną, dziećmi, osobami potrzebującymi czy niepełnosprawnymi pozwoli nam bowiem na zdobycie dodatkowego doświadczenia i podniesienie kwalifikacji zawodowych, dzięki którym nie tylko możemy szybko dostać dobrą prace, ale również niedługim czasie awansować.

Jeśli już posiadamy niezbędne kwalifikacje lub możemy poszczycić się ukończeniem specjalnych kursów i szkoleń, z powodzeniem możemy szukać zatrudnienia na stanowisku pracownik socjalny w następujących instytucjach i placówkach:

  • – w Gminnych i Miejskich Ośrodkach Pomocy Społecznej,
  • – w domach opieki społecznej,
  • – w Centrach Pomocy Rodzinie,
  • – w stowarzyszeniach i fundacjach charytatywnych,
  • – w placówkach prowadzących zajęcia integracyjne i rehabilitacyjne lub terapię zajęciową dla osób niepełnosprawnych.

Zależnie od naszych własnych oczekiwań i predyspozycji, z powodzeniem możemy skupić się na pracy wychowawczej i opiekuńczej z dziećmi, oraz metodach motywacyjnych dla całych rodzin, borykających się z problemami socjalnymi, na przykład w charakterze asystenta rodziny. Ciekawą alternatywą może być także zawód kuratora społecznego, sprawującego kuratelę nad dziećmi, młodzieżą i rodzinami z ramienia sądów okręgowych.

Najwięcej ofert pracy zajdziemy jednakże w lokalnych ośrodkach pomocy społecznej, gdzie naszym zadaniem będzie nie tylko pomoc wszystkim potrzebującym, ale również kreatywne i efektywne pozyskiwanie oraz wykorzystywanie środków na cele socjalne oraz koordynowanie projektów.

0
0