Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Praca w zawodach medycznych po famacji 2018

Gdzie można pracować po faramcji?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

aptekarkaFarmacja to kierunek studiów, który nie należy do najłatwiejszych. Pomimo tego, każdego roku na studia farmaceutyczne decyduje się całkiem spora liczba absolwentów szkół średnich oraz techników. Charakter wykonywanej w przyszłości pracy po studiach z farmacji uzależniony jest przede wszystkim od wybranej specjalizacji. Obok specjalizacji farmacja apteczna popularna jest również specjalizacja farmacja przemysłowa oraz farmacja kliniczna i szpitalna.

Studia farmaceutyczne są studiami odbywającymi się w systemie jednolitych studiów magisterskich. Oczywiście drogą do uzyskania tytułu farmaceuty niekoniecznie muszą być studia. Również nauka w technikum farmacji umożliwia podjęcie pracy w aptece oraz w różnego rodzaju przedsiębiorstwach farmaceutycznych.

Jeśli jednak nie chcemyw przyszłości szukać zatrudnienia w aptekach czy punktach aptecznych, wówczas warto zdecydować się na zostanie farmaceutą technologiem bądź farmaceutą klinicznym. Dzięki temu możemy liczyć na pracę na przykład w szpitalnym laboratorium, gdzie będziemy mogli przeprowadzać analizy materiałów biologicznych czy też współpracować z lekarzami specjalistami w zakresie stosowania poszczególnych medykamentów.

Farmaceuci technolodzy dodatkowo mogą nadzorować cały proces produkcji leków. Osoby po studiach farmaceutycznych mogą liczyć nie tylko na zatrudnienie w Polsce. Praca w Polsce i za granicą daje coraz więcej możliwości, zwłaszcza, że z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na farmaceutów w wielu państwach europejskich. Szczególnie poszukiwani są farmaceuciw Niemczech. Tam osoby z wykształceniem farmaceutycznym są zatrudniane nie tylkow aptekach, ale również w przedsiębiorstwach funkcjonujących w przemyśle farmaceutycznym czy w wielu rozmaitych podmiotach odpowiedzialnych za wdrażanie leków na rynek. Ponadto na terenie krajów europejskich farmaceuci mogą też szukać pracy w zakładach opieki zdrowotnej, zwłaszcza w tych placówkach, które zajmują się prowadzeniem badań klinicznych.

Rynek farmaceutyczny daje mnóstwo możliwości, więc osoby po studiach z farmacji nie muszą już pracować tylko w aptekach. Coraz popularniejsze staje się zatrudnienie farmaceutów w firmach farmaceutycznych, hurtowniach leków, inspekcjach farmaceutycznych, a także w rozmaitych instytucjach działających w dziedzinie ochrony zdrowia oraz farmacji.

0
0