Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/uov/public_html/rak.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Nauka tańca w szkołach, przedszkolach, na kursach 2018

Czym zajmuje się choreograf?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

choreografSłowo choreografia pochodzi od greckiego terminu „chorographia” i oznacza zapis układu tanecznego. Choreograf jest więc osobą, która zawodowo komponuje i tworzy taniec, na przykład baletowy czy współczesny.

Aby zostać profesjonalnym choreografem należy nie tylko ukończyć podstawowe kursy czy szkolenia, ale również wykazać się odpowiednimi predyspozycjami. Choreograf musi więc być zdrowy i proporcjonalnie zbudowany, ponadto powinien posiadać dobry słuch muzyczny i nienaganną koordynację ruchową. Pragnąc zostać w przyszłości „kompozytorem tańca” warto również zainteresować się formami sztuki scenicznej, na przykład teatrem.

Obecnie choreografów podzielić można na dwie grupy – teoretyków, czyli absolwentów kierunków związanych z rytmiką oraz edukacją artystyczną i praktyków, czyli przede wszystkim doświadczonych i wykwalifikowanych tancerzy. Pragnąc zostać choreografem można więc samodzielnie tworzyć układy choreograficzne w zaciszu domowym, aczkolwiek zdecydowanie łatwiej przyjdzie to osobom, które ukończyły szkoły aktorskie lub prywatne kursy baletu.

Największe szanse na zostanie profesjonalnym choreografem mają osoby, które jako dzieci uczestniczyły w kursach tańca. Pragnąc więc zapewnić swojej pociesze ciekawą i dobrze rokująca finansowo przyszłość, warto zapisać dzieci na kurs tańca, gdzie nie tylko nauczą się podstawowych kroków, ale również poznają rówieśników i otworzą na kontakt z nimi.

Jeśli jednak później zaczniemy swoją przygodę z choreografią, na przykład jako cheerleaderka w licealnej drużynie sportowej, nic nie stoi na przeszkodzie, by po maturze wybrać na przykład pedagogikę tańca baletowego. Ten 4-letni, magisterski kierunek studiów działa obecnie w Warszawie, na Akademii Muzycznej i z roku na rok przyciąga coraz więcej studentów z całego kraju.

Edukację taneczną można również podjąć w pomaturalnych studiach nauczycielskich, oferujących kursantom skorzystanie z kierunków tanecznych. W takich placówkach wiedzę teoretyczną łączy się z praktyką, zaś studenci nierzadko samodzielnie organizują wiele imprez tanecznych oraz szkoleń dla dzieci i młodzieży, gdzie nabywają niezbędnego doświadczenia w pracy z ludźmi.

0
0